Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 02:36:59

Афера в селі Хаїха

16.11.2011   13:54Агенцiя

На Чернігівщині жертвами шахраїв найчастіше стають легковірні пенсіонери На центральній вулиці села Хаїха Ічнянського району – порожні хати, забитий дошками магазин.

тепер 84-річний Олексій Гладун зустрічає незнайомців

тепер 84-річний Олексій Гладун зустрічає незнайомців

Двори позаростали самосівом, бур’янами. Гнітюче враження! Уже думалося, що тут не зустріну жодної душі. Але від старої асфальтівки кудись убік вела зарощена високою травою стежина. Поїхав по ній – і незабаром мав радість зустрітися з людьми.

Щоправда, вони кореспондента зустріли насторожено, довго дивилися документи, хто я.

Як з’ясувалося, п’ятьом стареньким мешканцям, яким в основному по 75–85 років, було чого недовірливо ставитися до незнайомого прибульця. Якраз за три тижні переді мною сюди навідалися “соціальні працівники”. Почали розказувати про “грошову реформу”, що треба старі гроші переписати. Хоча за селом закріплена соціальний працівник, яка двічі на тиждень відвідує стареньких із хлібом, найпотрібнішим, хаїхівці щиро повірили прибулим. Жертвою їхньої оборудки став 84-річний Олексій Миколайович Гладун із дружиною.

– Ми назбирали шість тисяч гривень на похорон, – каже чоловік. – А тут і приходять дві жіночки: одна невисока, маленька, друга – повніша. Задурманили нам голову. Ну, і винесли ми гроші. Менша переписала купюри. А коли жінка понесла гроші у хату, то старша підгледіла, куди вона їх клала. Поки ми з меншою балакали, то вона і знайшла гроші.

На території Мартинівської сільради, до якого відноситься село Хаїха, це не перша така афера.

– За кілька місяців перед тим такі ж дві жіночки навідалися до 84-річної Ганни Михайлівни Васильченко, – повідомила секретар сільради Ольга Кужман. – Ніби збиралися купити картоплю. Поки одна говорила із господаркою, інша знайшла у схові майже десять тисяч гривень.

На жаль, подібні історії трапляються на Чернігівщині практично щомісяця. Коли шахрайки орудували в Хаїсі, у Новгород-Сіверському суді розглядалася справа їхньої колеги.

“25.03.2011 року вона викликала таксі і з подругою поїхали в Новгород-Сіверський район, – читаємо у вироку суду. – Приїхавши в центр села Орлівки – розійшлися в різні боки села. Коли вона дійшла до околиці, то зайшла до господарства. З хати вийшла бабуся, якій вона повідомила, що є працівником Пенсійного фонду. Потім сказала, що Україна, Росія та Білорусь об’єднуються, і відбувається обмін грошей на нові, при цьому поцікавилася щодо наявності грошей, що “підлягали обміну”. Господиня винесла та віддала 6000 гривень… Вона перерахувала гроші, зробила для достовірності запис у зошиті і пішла. Потім поїхали додому”.

У такий само спосіб 04.04.2011 шахрайка заволоділа грошима у сумі 2900 гривень у селі Кролевецька Слобода Новгород-Сіверського району. 17.04.2011 року видурила 5 000 гривень у мешканця Щорса. 28.04.2011 року “заробила” 1800 гривень та 20 доларів у селі Камінь Новгород-Сіверського району.

“Також вона повідомила, що за вчинення шахрайських дій, на час розгляду даної справи, відносно неї ще порушено кримінальні справи в Глухівському, Середино-Будському районі Сумської області та в м. Шостка Сумської області”.

Цього року влітку відбувся суд і в Городні, де теж судили шахрайку. Ось як остання розповіла про своє ремесло:

– У магазині я побачила жінку похилого віку, яка купувала собі продукти харчування. Коли пенсіонерка вийшла з магазину, то подивилась, куди та піде. Дочекавшись поки жінка дійде до свого будинку, я пішла слідом за нею. Коли зайшла до цієї старої у двір, то остання в цей час виходила з сараю. Вона запитала, що я від неї хочу. Я представилась працівником Пенсійного фонду та сказала, що їй необхідно переоформити документи на пенсію, та переоформлення буде проводитись за гроші. Сказала жінці, що приїхала для цього з Чернігова. Пенсіонерка погодилась, щоб я їй допомогла. Тоді я сіла до жінки за стіл, дістала свій записник та почала вдавати, що начебто щось пишу. Протягнувши трохи часу, сказала їй, щоб та поставила свій підпис у документах, і показала пальцем, де. Після того, як вона розписалася, сказала їй, щоб заплатила 165 грн. Жінка дістала гаманець і віддала мені 165 грн. Свій записник з підписом пенсіонерки я забрала собі. Коли вийшла з будинку, то вирвала даний аркуш з підписом жінки, розірвала його та викинула по дорозі.

Шахрайка, крім цього, поцупила у своєї жертви отриману нею напередодні пенсію.

Зазначені вище аферистки нині позбавлені волі. Але їхнього племені, як мовиться, “не убуває”. У Козелецькому районі затримали “електромонтерку”, яка у селі Скоринці Чернігівського району взяла 1000 гривень у бабусі на новий електролічильник. Ось і 8 жовтня до 90-річної пенсіонерки Надії Іванівни з Чернігова завітала “соцпрацівник” з подарунками – гречкою, макаронами. А ще 30-річна молодиця роздавала грошову допомогу в розмірі 500 євро.

– Та от біда, – пояснила вона старенькій, – залишилися тільки купюри по 1000 євро. Якщо дасте здачу, то я вам віддам.

– Так у мене немає євро.

– А я й гривнями візьму!..

Отримавши гроші, шахрайка побігла занести пенсіонерці цукор. Та жінка так і не дочекалася благодійницю і зрозуміла, що її ошукали. Хоча управління МВСУ в Чернігівській області регулярно інформує населення про шахрайські схеми обдурювання людей, усе ж у павутину примітивних оборудок раз по раз потрапляють люди поважного віку, в основному одинокі пенсіонери. Ясна річ, не всі вже вони можуть читати газети. Та й дротове радіо у багатьох селах зникло. Можливо, щоб не траплялося стільки випадків ошуканства, необхідно справжнім соціальним працівникам провести свою відповідну роботу, зокрема, профілактичні бесіди, щоб їхні підопічні проявляли пильність у стосунках з незнайомцями.

Сергій Павленко, "Голос України"
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.