Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 вересня, 01:55:21

У 2015 році обсяг інвестицій ПАТ "Чернігівгаз" заплановано на рівні 38 мільйонів гривень

19.11.2014   10:48Агенцiя

ПАТ «Чернігівгаз» подав на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг інвестиційну програму на 2015 рік в обсязі 37,94 мільйонів гривень.

З цієї суми 22,3 мільйонів гривень, а це 58,7% будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт газових мереж та споруд на них. Ці заходи дадуть змогу підтримувати належний технічний рівень і підвищити надійність та безпеку експлуатації системи газопостачання Чернігівської області.

Зокрема, планується капітально відремонтувати 172 газорозподільні пункти, 137 станцій катодного захисту, 13 газових колодязів. В планах облгазу реконструювати 29 км газових мереж, а також замінити обладнання на 18-ти ШГРП. Важливим пунктом інвестпрограми є закільцювання газових мереж в м. Чернігів та м. Щорс вартістю 69,5 тисяч гривень.

На впровадження та розвиток системи дистанційного контролю за газопостачанням в інвестпрограму закладено 1,32 мільйонів гривень, на придбання приладів для діагностики стану системи газопостачання - понад 224 тисячі гривень, мільйон гривень- на закупівлю 3 автомобілів Volksvagen Caddy для експлуатаційних служб. Крім того, в рамках програми з безкоштовного оснащення житлових приміщень приладами обліку газу, інвестпрограмою передбачено протягом року встановити понад 5 тисяч лічильників.

Майже 1,3 мільйона гривень, а це 3,3 % коштів має піти на удосконалення обліку та зниження виробничо-технологічних та понаднормових втрат природного газу. З цією метою заплановано придбати і встановити на підприємствах промислового і компобутового призначення 48 модем-контролерів для дистанційного зчитування спожитих обсягів газу, а також 485 приладів для запровадження дистанційного зняття показань побутових лічильників.

Основними джерелами фінансування інвестпрограми є амортизаційні відрахування та прибуток. Втім, загальне падіння обсягів транспортування та зростання економічної собівартості послуг з обслуговування газогонів, призведе до збитковості ліцензійної діяльності компанії. Аби покрити видатки і в повному обсязі виконати програму з модернізіції та реконструкції газомереж, державний регулятор має скоригувати та збільшити тариф на транспортування газу.

«Не зважаючи на труднощі, пов`язані з вкрай нестабільним економічним становищем у державі, ПАТ «Чернігівгаз» продовжує вкладати значні інвестиції у розвиток газомереж. Ми робимо все можливе аби виконувати наші зобов`язання перед споживачами», - підкреслив головний інженер ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Качкарда.

З проектом інвестиційної програми споживачі можуть ознайомитися на сайті ПАТ «Чернігівгаз» за посиланням. Ціни в проекті розраховані станом на 1 вересня 2014 року.

Останні новини Чернігівщини

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів

З 26 вересня тимчасово будуть змінені маршрути двох автобусів 15:11

У Чернігові на період проведення ремонтних робіт по вул. Толстого у роботу міського пасажирського транспорту вносяться тимчасові зміни. Перекриття руху автотранспорту триватиме з 8.00 год. 26 вересня по 20.00 год. 14 жовтня.

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники»

Пес Патрон став спеціальним гостем Першої Церемонії нагородження номінації «Чотирилапі захисники» 15:10

Нагороди за бездоганне виконання службово-бойових завдань, виявлену хоробрість та досягнення у спорті отримали кінологи зі службовими собаками органів державної влади сектору безпеки та оборони України, які беруть активну участь у бойових діях і вже відзначилися у своїй роботі.

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному

Поліція встановлює обставини смертельної ДТП у Березному 15:07

Поліція розслідує обставини дорожньо-транспортної пригоди в смт Березна, внаслідок якої загинула 66-річна чернігівка.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 15:00

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 22 вересня по 8:00 23 вересня 2022 року

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру

У Чернігові провели мистецький вернісаж до Дня миру 14:53

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини