Майже 12 мільйонів гривень на пільгові кредити у села: як на Чернігівщині втілюється Обласна програма «Власний дім»
Чернігівський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі реалізує в регіоні вже шосту Обласну програму «Власний дім» (починаючи з 1999 року). Що це за програма та як вона впроваджується в області, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА заступник директора згаданого фонду Андрій Ільченко.
Мета цієї ініціативи – акумулювання кредитних ресурсів та видача довгострокових пільгових кредитів жителям сіл, селищ і малих міст.
Програма фінансується з бюджетів усіх рівнів: державного, обласного, районних, а також громад.
«За майже 25 років дії Програми кредити видавались в 518 населених пунктах області. Загалом укладено більше 7 тисяч кредитних договорів на суму понад 162 млн грн, з яких основну частину профінансував державний бюджет (37,5%), а також обласний (35,3%). Останніми роками активно долучились до співфінансування і територіальні громади області», – зазначив Андрій Ільченко.
Також він додав, що завдяки цим ресурсам позичальники ввели в експлуатацію 813 житлових будинків, придбали 357 будинків та квартир, спорудили майже 781 км інженерних мереж (газові, водогони тощо), а також інженерно облаштували понад 5,5 тисячі домогосподарств. Крім того, в межах Програми для розвитку особистих підсобних господарств придбано 343 трактори, 426 одиниць сільськогосподарського обладнання, 149 голів домашньої худоби.
Особлива увага приділяється кредитуванню багатодітних сімей, учасників бойових дій, ВПО, а також капітальному ремонту застарілого житла та підвищенню рівня його енергоефективності.
«У зв’язку з військовою агресією росії ми долучились до допомоги внутрішньо переміщеним особам. Цій категорії громадян вже надано близько 10 кредитів. Зокрема, звертаються переселенці з Новгород-Сіверської та Семенівської громад», – розповів спікер.
До речі, Семенівська ТГ була однією з найактивніших громад-учасниць Програми до початку повномасштабного вторгнення. Наразі ж кількість охочих отримати кредит у всіх прикордонних районах значно зменшилась.
За словами Андрія Ільченка, на поточний рік заплановано фінансування близько 60 кредитів на суму майже 12 мільйонів гривень. На сьогодні вже укладено 7 кредитних договорів.
Максимальний розмір кредиту не може перевищувати 400 тис. грн. При цьому термін повернення може становити до 20 років (для молодих сімей – до 30-ти). Відсотки нараховуються на залишок по кредиту, рівень інфляції при погашенні не враховується.
«Наша відсоткова ставка є пільговою, вона становить 3% річних для всіх громадян. Ті ж родини, які виховують троє і більше неповнолітніх дітей, звільняються від сплати відсотків за користування кредитом. Першочергове право на його отримання мають багатодітні сім’ї, сім’ї військовослужбовців, учасників бойових дій», – сказав спікер.
Наразі в області кредитування здійснюється за кількома напрямами.
Варто зазначити, що кредити за Програмою «Власний дім» не можуть отримати жителі великих міст (приміром, Чернігів, Ніжин, Прилуки) та ті громадяни, які живуть у сільській місцевості, але працюють у таких містах. Важливою умовою отримання кредиту є платоспроможність.
Про перелік документів, необхідних для отримання кредиту, можна дізнатися на сайті Чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» – https://chfond.at.ua/ або за номером
(067)-460-79-75. Також з відповідною інформацією можна ознайомитися безпосередньо в громадах.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).