Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 06:58:30

Ігор Рибаков вшанував пам’ять жертв Корюківської трагедії

02.03.2013   15:55Агенцiя

1 березня у Корюківці пройшли заходи з вшанування пам'яті жертв Корюківської трагедії під час Великої Вітчизняної війни. Участь у заходах взяв народний депутат України Ігор Рибаков.

Він поклав квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківки німецько-фашистським загарбникам, оглянув тематичну виставку у музеї, побував на місці, де буде збудована перша черга Музейно-меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами. У день вшанування пам’яті було проведено також перепоховання останків мирного населення Корюківки, яке безневинно пало він рук фашистів у березні 1943 року. 20 тисяч гривень на перепоховання виділив Ігор Рибаков. «Я вважаю це своїм обов’язком, — каже народний депутат. — Мирні жителі, жорстоко вбиті фашистами у березні 1943 року, повинні бути поховані по-християнські і відспівані».

Спілкуючись зі свідками трагедії і жителями Корюківки, Ігор Рибаков  наголосив:

«Нас всіх поріднила  сьогодні велика скорбота.  Пройшло сімдесят років з часу страшної трагедії. Але й досі у наших серцях болем віддаються постріли, тріск полум’я і крики семи тисяч жертв. Більш масового та жорстокого знищення мирного населення не знала історія Великої Вітчизняної війни.

Ми, християни, віримо, що душі невинно убієнних сьогодні в раю, а душі вбивць — горять пекельним вогнем. Якщо, звісно, у  цих людей взагалі є душі. Вони здійснили гріх, який не підлягає прощенню і спокути і понесли за це вище покарання перед Богом.

Серед нас незримо присутні і душі тисяч ненароджених жителів  Корюківки. Есесівці і шуцмани варварські вбили тих, хто міг стати їхніми матерями і батьками — розірвали  ланцюг народжень. Вони нещадно стріляли і по майбутнім поколінням українців.

Сьогодні ми поминаємо загиблих вінками, молитвою та скорботними словами, згадуємо події тих трагічних днів. Але я впевнений, що, не забуваючи минулого, ми повинні думати про день завтрашній. Душі наших загиблих земляків утішаться, побачивши зверху, що ворогу не вдалося вбити наше майбутнє. Саме це наша мета — щасливе майбутнє, і нам з вами йти до неї разом».

Ігор Рибаков зазначив, що Україна переживає сьогодні непрості часи. І хоча уже чимало зроблено, попереду ще немало завдань. Народний депутат впевнений , що вирішити їх можна тільки спільними зусиллями. «Це наш святий обов’язок перед загиблими від фашистських куль, — каже народний депутат. — Вмираючи, вони заповідали нам гідне і щасливе життя. Впевнений, що з Божою допомогою ми з Вами виконаємо цей заповіт!»    

Ігор Рибаков  активно включився в роботу по якнайшвидшому виділенню коштів із державного бюджету на будівництво Меморіалу. За його сприяння надійшли вже перші 10 мільйонів гривень.  

Народний депутат  зустрівся і зі свідками тієї страшної трагедії. Всі очевидці отримали продуктові пакети. Ірині Степанівні Ткачовій у березні 1943 року було 13 років, а її сестрі Діні — 15. Вони й до сьогодні все пам’ятають у подробицях. Присутні на зустрічі подякували Ігорю Рибакову за увагу і підтримку.

Діна  Корнієвська, свідок Корюківської трагедії:

— Ми так давно чекали, що про трагедію у нашому місті дізнаються усі. Нарешті так сталося. Дякую Ігорю Олександровичу за те, що він переймається питанням фінансування будівництва Меморіального комплексу і за те, що він турбується про кожного із нас, хто живе сьогодні. Такої уваги  ми не отримали більше не від кого.

Ірина Ткачова, свідок Корюківської трагедії:

— Для нас дуже важливо те, що відбувається сьогодні. Ми довго чекали на будівництво Меморіалу і нарешті дочекалися. Ігор Олександрович Рибаков дав кошти на перепоховання жертв трагедії. Це вчинок справжнього християнина. Ми впевнені, що і надалі він не залишить нас. Спасибі.

PR

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.