Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 03:48:00

Сусіди створили музей просто неба

16.12.2011   10:17Агенцiя

Коли проїжджали Южне, довелося зупинитися. А причиною тому стали дві великі ляльки козака та козачки, які сиділи, мов живі, на лавочці біля тину (на знімку). Обоє – у вишиваних сорочках. Жінка – ще й у оздобленій корсетці і барвистому фартусі. А за їхніми спинами розмістився справжній музей старовини.

Чого тут тільки нема! Колишні знаряддя праці. Різні побутові речі. Глечики, макітерки, вишиті картини, колодязь-журавель, прялки. А ще – давня колиска, діжки, вулики. Ось так ніби зупинився і потрапив на два-три століття назад!

Як з’ясувалося, раніше тут мешкала багатодітна матір Лідія Вишивана. Їй надали просторіше приміщення, і сусіди, щоб не заростав бур’яном двір, запропонували облаштувати місце для відпочинку дітей.

– Це було два роки тому, – пояснила завідувачка бібліотеки Галина Волошина. – Спочатку зробили столик для посиденьок. А тоді почали зносити сюди старі речі. У створенні музею старовини активну участь брали сини моєї подруги Галини Пархоменко Славко та Сергій, діти Аліна та Назар доярки Наталії Лазаренко, її чоловік Ігор, а також працівниця Будинку ветеранів Наталія Шкуліпа зі своїми дітками Вітею та Катею. Долучилася до цієї справи і моя доця Дарина.

Усі з ентузіазмом облаштовували місця для експонатів, розміщували їх, прибирали територію, плели плетінь. Після відкриття музею багато сільчан провели ревізію у власних господарствах, перевірили вміст старих скринь.

– А не боїтеся, що експонати можуть “позичити”? – запитую у Галини Волошиної.

– Такого ще не траплялося. Усі зупиняються, фотографуються і навіть кидають одну-дві гривні у скриньку. Торік музей “заробив” у серпні десь 200 гривень. Тож купили всім дітям зошити.

Ось такий музей просто неба зробили в Южному. Начебто нічого у ньому суперзначущого, а все ж тепліє на душі, коли бачиш, як жили наші діди і прадіди. Немов доторкаєшся до джерел свого роду та народу.

Павленко Сергій, “Голос України”.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.