Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 червня, 13:01:41

Продовольча та грошова допомога: як підтримує Чернігівщину Всесвітня продовольча програма

27.03.2024   11:09Агенцiя

Всесвітня продовольча програма (ВПП) працює в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Мешканці Чернігівщини отримували від організації продовольчу допомогу (фінансову та у вигляді продуктових наборів) ще у 2022 році.

 Наразі в області ВПП надає грошову допомогу вразливим категоріям громадян та реалізує Програму шкільного харчування.  Про плани подальшої співпраці говорили сьогодні в ОВА на зустрічі з її представниками.

    «В Чернігівській області ми хочемо здійснювати поєднання комбінацій як кризової реакції, так і більш сталої. В цьому році ми плануємо продовжити здійснювати заходи, спрямовані на продовольчу безпеку в форматах грошової допомоги в різних модальностях. Проте не виключаємо і складової кризового реагування. Ми спостерігаємо, як швидко ситуація може змінюватись і маємо ті ресурси, які допоможуть у разі потреби  надати допомогу швидко», –  каже керівник Регіонального офісу ВВП Джорджіо Сірторі.

На Чернігівщині ВПП здійснює діяльність у кількох напрямах. Один з них – продовольча допомога у натуральній формі. Так, у лютому цього року 6 тисяч продуктових наборів отримали мешканці чотирьох прикордонних громад – Семенівської, Сновської, Городнянської та Новгород-Сіверської.

За Програмою інституційного харчування 50 закладів охорони здоров’я та системи соціального захисту отримують продуктові набори для приготування їжі.

Завдяки Програмі шкільного харчування близько 5 тисяч учнів початкової школи у 35 закладах освіти 21 громади Чернігівщини можуть якісніше харчуватися у школі.

Цього року планується продовжити реалізацію цих програм та збільшити кількість закладів – отримувачів допомоги.

Ще одним важливим напрямом роботи є реалізація програм грошової допомоги (секторальної, додаткової та допомоги по безробіттю). Зокрема, з лютого 2024 року ВПП ООН розширила свою додаткову грошову допомогу для незахищених верств населення на Чернігівщині. Відповідно до умов програми право на отримання допомоги мають люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які:

    одержують державну соціальну допомогу в розмірі менше, ніж 3250 грн на місяць;    
    проживають на території України, окрім територій, окупованих російською федерацією;
    не отримують допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб, та не отримують допомоги від інших міжнародних організацій.

Читати також: Люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю у Чернігівській області отримують грошову допомогу від ВПП ООН

Крім цього, додаткова грошова допомога надається і пенсіонерам, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій. З серпня 2023 року понад 8,7 тисячі пенсіонерів в області отримали виплати на загальну суму майже 23,6 мільйона гривень.

    «Ми вдячні за підтримку, яку надає Всесвітня продовольча програма. Це і продовольча допомога, і підтримка навчальних закладів за Програмою шкільного харчування, а також  підтримка, яка надається людям похилого віку в прикордонних громадах області. Саме це допомагає людям залишатися на Чернігівщині і не релокуватись в інші області або за кордон», – зазначив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.

Також у планах ВПП запровадження нового напряму діяльності – відновлення та підтримки засобів до існування, що передбачає оплату навчання, перекваліфікації, оплату певних робіт у громадах, а також підтримку фермерських домогосподарств.

Костянтин Мегем наголосив, що така підтримка необхідна в першу чергу внутрішньо переміщеним особам, які евакуювались чи будуть відселятись з прикордоння в межах області.

Довідково. Всесвітня продовольча програма (ВПП) — гуманітарна організація ООН, яка надає продовольчу допомогу у вигляді грошових переказів, ваучерів (сертифікатів) та/або продуктів харчування постраждалим українцям. ВПП також надає допомогу за цільовими критеріями, які були ухвалені у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, у першу чергу внутрішньо переміщеним особам.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59

У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.

Новгород-Сіверські поліцейські евакуювали трьох жінок з обстрілюваного прикордонного села 11:35

Щоденні ворожі обстріли не залишають мирним мешканцям прикордонних сіл Новгород-Сіверщини шансу на безпечне життя. Руйнуються будинки, знищується інфраструктура, життя людей — під постійною загрозою.

Проєкт «Стійкість»: французькі експерти проводять оцінку системи захисту дітей з інвалідністю та їхніх родин 11:22

У квітні цього року французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France запустило у двох областях – Чернігівській та Закарпатській – пілотний проєкт «Стійкість».

На Чернігівщині створено дві охоронні зони для збереження червонокнижного птаха 11:18

Охоронні зони – це території, де встановлюються певні обмеження та правила для запобігання негативному впливу на види рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення. У їхніх межах забороняється будь-яка діяльність, що може негативно вплинути на об'єкти охорони.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:56

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини