Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 14:40:32

І знову “Популярна та невідома музика України та світу”

15.12.2023   13:19Агенцiя

На численні прохання глядачів 14 грудня 2023 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” на чолі із заслуженим діячем мистецтв України Миколою Сукачем знову виконав програму “Популярна та невідома музика України та світу”.

Представлені у програмі твори і їх автори – доволі знакові в історії музичного мистецтва. У першому відділенні були зіграні композиції, написані митцями, чиї життя і творчість пов’язані з Харковом і які стали жертвами радянського тоталітаризму. Дмитро Клебанов, чий “Парафраз на тему української пісні “Думи мої” прозвучав у концерті, – автор численних опер, симфоній, концертів, інструментальних п’єс; його Перша симфонія “Бабин Яр” була заборонена у 1945 році і вперше була виконана лише у 1990-му.
По різному склалася доля братів Федора Якименка і Якова Степового (у концерті прозвучали їх твори – “Ноктюрн” і “Прелюд пам’яті Т. Г. Шевченка” відповідно). Композитор-імпресіоніст Федір Якименко викладав у Санкт-Петербурзькій консерваторії, вчив Ігоря Стравинського. В його доробку, зокрема, дві симфонії, симфонічні поеми, сонати для скрипки, численні фортепіанні твори. У 20-х роках ХХ століття був змушений емігрувати. В еміграції, крім педагогічної праці, виступав як піаніст і диригент. В свою чергу, Яків Степовий, якого називають одним із фундаторів національної композиторської школи, пішов шляхом старшого брата, закінчив ту ж консерваторію. У Першу світову був мобілізований. Помер за загадковий обставин у 1921 році.
Володимир Підгорний – творчий наставник Миколи Сукача. Він автор низки творів для симфонічного оркестру, інструментальних композицій, пісень. У програмі пролунала “Прелюдія “На спомин тих, хто нас залишив”.
Завершила “українську” частину програми “Австрійська сюїта” Сергія Борткевича.
“Музика світу” проєкту “Популярна та невідома музика України та світу” була представлена композиціями валійця Карла Дженкінса – “Палладіо”, Георга Фрідріха Генделя – Кончерто гроссо оп.6 №6 до мінор, Франческо Джемініані – Кончерто гроссо оп.3 №5 сі-бемоль мажор, а також надпопулярними “Адажіо Альбіноні” Ремо Джадзотто, “Турецьким рондо” Вольфганга Амадея Моцарта та Полонезом №13 Міхала Огінського.

Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.