Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 05:53:45

На Чернігівщині розробляється карта регіональних сервісів для постраждалих від гендерно зумовленого насильства

08.03.2023   10:03Агенцiя

Робоча група з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області планує свою діяльність на поточний рік. Найперше, що потрібно зробити, — уніфікувати інформацію про наявні послуги для постраждалих та спеціалізовані сервіси, щоб включити їх до системи перенаправлення в регіоні. Ці та інші робочі питання обговорили члени згаданої групи під час засідання, яке провела сьогодні заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Нагадаємо, що робоча група створена згідно з рішенням Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, яка діє при ОВА, у листопаді минулого року (у співпраці та за підтримки Субкластера з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні). До її складу ввійшли представники структурних підрозділів ОВА, правоохоронних органів, державних установ, делегати від міжнародних інституцій та громадських організацій.

    «З часу нашої останньої зустрічі Чернігівській ОВА спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення та громадськими організаціями, зокрема Лігою ділових та професійних жінок, вдалося відкрити «кризову кімнату» при центрі соціально-психологічної допомоги. Зараз працюємо над удосконаленням роботи мережі, — зазначила Жанна Шерстюк. — Для реалізації відповідних програм маємо й державну підтримку — чекаємо розподілу державної субвенції на створення центрів протидії домашньому насильству у громадах».

Щодо плану на 2023 рік — члени робочої групи до кінця березня мають надати свої зауваження і пропозиції.

Також оперативно потрібно зібрати оновлену інформацію про доступні послуги з реагування на гендерно зумовлене насильство в області, щоб розробити мапу наявних сервісів для подальшого її поширення серед населення.

Серед розглянутих — питання доцільності безпекових аудитів з виявлення ризиків з гендерно зумовленого насильства у місцях проживання ВПО. Оскільки в області немає спеціальних центрів для внутрішньо переміщених осіб, подібні моніторинги Жанна Шерстюк запропонувала застосовувати у модульних містечках.

Наступну зустріч робоча група запланувала на квітень. Нагадаємо її мету — забезпечити на регіональному рівні належну координацію щодо реагування на гендерно зумовлене насильство, в тому числі домашнє, через кластерний механізм на рівні ООН. Нині ж в області продовжують діяти 30 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, зокрема 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та 26 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.