Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 04:30:06

Відбудова Чернігова. Владислав Атрошенко проконтролював як відновлюють одну із найбільших шкіл міста

04.01.2023   10:46Агенцiя

Чотири прямих влучання і вісім непрямих. Всі — націлені на будівлю однієї з найбільших шкіл міста, яку весною 2022-го, в тому числі, не оминули обстріли, що здійснювала російська армія.

Там повилітали всі вікна,  розбито дах над початковою школою, пошкоджено внутрішні приміщення, знищена система опалення та відеонагляду, електропроводка тощо.

Сьогодні заклад поступово відбудовують. Як просувається процес, оглядав Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

— Біля їдальні повністю перебите перекриття, є пошкодження з третього до першого поверху. Над початковою школою — пробито дах. Ще були прильоти на внутрішнє подвір'я, внаслідок чого маємо руйнування кабінетів, комп'ютерного кабінету, куди була знесена вся техніка. Були влучання біля басейну і тому басейн, який ми нещодавно відкривали, який слугував для багатьох закладів Чернігова, дуже пошкоджений і потребує ремонту. Також внаслідок прильотів повилітали всі вікна, — розповіла директорка школи Людмила Шелупець.

На сьогодні у закладі вже замінено майже всі розбиті вікна. Мова про 515 конструкцій, з яких залишилося зробити 28.

— Чекаємо останні поставки, аби працівники зробили цю роботу, — говорить Людмила Шелупець.

Ці роботи виконані завдяки допомозі благодійного фонду та коштам міського бюджету, розповідає про фінансову сторону питання міський голова Владислав Атрошенко.

— Дуже допоміг благодійний фонд "Якість життя". Вони загально профінансували  біля 160 тис. дол, надали 970 кв. м віконних конструкцій,  а це приблизно 200 вікон, встановлення яких ми фінансували за власні кошти.  Зробили ми і решту, 315, за рахунок міського бюджету. Всього на роботи тут у 2022-му році витрачено 24,5 млн грн.

Крім відновлення вікон, майже завершено і ремонт 3 тис. кв. м покрівлі даху.

Тривають і внутрішні роботи кабінетів та коридорів.

Після огляду виконаних робіт і тих, що в процесі, міський голова дав доручення розробити комплексний проєкт, який можливо б було реалізувати протягом кількох наступних років. Така тривалість його виконання  продиктована становищем у якому знаходиться місто після активних бойових дій і великою кількістю питань, які потребують вирішення, а, відповідно, і фінансового ресурсу.

— Є такий план зробити зразкову школу. І він буде тим магнітом, який буде тягнути батьків. Якісна освіта для дітей — це один із приіоритетів в житті, якого потребують люди, — пояснив рішення Владислав Атрошенко.

Головне завдання реалізації цього проєкту — зробити зразковий навчальний заклад із сучасною системою опалення та безпеки, пожежною сигналізацією, відновленою обсерваторію, басейном та спортзалами, закладеними можливостями для створеня лінгвістичних кабінетів та робототехніки.

Модернізований заклад міг би стати поштовхом для оновлення інших закладів освіти міста у випадку бажання міжнародних донорів реалізувати конкретні проєкти у місті, або у разі отримання Україною репарацій з росії після закінчення війни. 

Водночас цей кількарічний проєкт не завадить закінчити всі необхідні першочергові ремонтні роботи до початку навчального року 2023/2024 і відчинити свої двері для очного навчання.

— Дуже мріємо, щоб школа запрацювала. Адже на 2021 рік у нас майже 1700 учнів, на сьогодні — 1529. 10 класів, початкова і 5-ті класи НУШ,  фізично навчаються в іншій школі. Я вдячна, що міське Управління освіти і та школа, надали нам таку можливість. Решта, 42 класи,  навчаються дистанційно. Зрозуміло, це дуже важко, а тому ми хочемо якнайшвидше відновити наш навчальний заклад,  — поділилася планами директорка школи

Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.