Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 05:24:36

Латвія вивчає потреби Чернігівської області у процесі майбутнього відновлення

15.12.2022   10:08Агенцiя

Міністерство закордонних справ Латвії організувало 14 грудня внутрішню сесію «мозкового штурму» зацікавлених сторін щодо приватної участі у швидкому відновленні та відбудові України, Чернігівщини зокрема. Мета — неформальний обмін думками щодо процесу реконструкції, потреб і перспектив співпраці з міжнародними та українськими партнерами.

Участь у заході взяли близько 30 експертів/практиків, які співпрацюють з Міністерством закордонних справ Латвії щодо відбудови України (представники бізнес-асоціації, громадянського суспільства та муніципалітетів, Латвійської агенції інвестицій та розвитку, Міністерства фінансів, а також підприємці, які вже працюють в нашій країні). Від Чернігівської області до обговорення долучився перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.

    «Латвія — наш справжній друг, який один із перших підставив своє плече в складний для нас час, — підкреслив Костянтин Мегем. — Ваша підтримка відчувається в усьому. Це і надання гуманітарних вантажів, в тому числі будівельних матеріалів для відновлення житлових і промислових об’єктів, постраждалих під час бойових дій, і допомога навчальним та навчально-соціальним закладам».

Перший заступник начальника ОВА висловив сподівання, що співпраця надалі тільки посилюватиметься. Орієнтиром тут слугуватиме розроблений «FAST RECOVERY PLAN» — проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури.

Наразі до плану включено майже 9 тисяч об’єктів (переважна більшість — це житловий фонд), які потрібно відновити максимально швидко. Загалом же внаслідок обстрілів та бомбардувань на Чернігівщині пошкоджено понад 11,1 тисячі об’єктів.

Крім відновлення критичної інфраструктури, пріоритетним залишається питання забезпечення її роботи в умовах аварійного припинення постачання електроенергії. Тому існує потреба в автономних джерелах живлення, зокрема в сонячних панелях, станціях, генераторах, блочно-модульних котельнях.

Зі свого боку, латвійська сторона поділилася досвідом, отриманим в ході реалізації проєктів в Україні, в тому числі й на Чернігівщині. Так, завдяки будматеріалам, які надала Латвія, вдасться відремонтувати сім приватних осель у Ягідному. Також Латвійська Республіка виділила кошти на відновлення приміщення Чернігівського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих. Тут замінено близько 200 квадратних метрів вікон та дверей.

Серед іншого — наразі латвійські партнери готують до відправки на Чернігівщину партію пелет для опалення. Водночас надалі розглядають можливість налагодження співпраці з нашими суб'єктами господарювання щодо надання необхідної підтримки у виробництві цієї продукції на території області.

До слова, протягом грудня в Латвії проходитиме традиційна різдвяна благодійна акція. Всі зібрані речі для дітей (приміром, техніка, іграшки, одяг, книжки, солодощі, канцелярське приладдя тощо) будуть спрямовані в один із навчально-соціальних закладів Чернігівської області. Ще для трьох закладів латвійська організація «Tavi Draugi», яка на початку місяця доставила до області три генератори, готує подарунки до новорічних свят.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.