Захистимо заповідні території від браконьєрів
У відповідності до Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться у межах території України є об'єктами права власності Українського народу. Забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов'язком держави.

Одним із способів захисту природи від небажаного впливу людини, або навіть від повного її знищення, є збереження середовища існування рослинного і тваринного світу через створення заповідних територій. Лише вони здатні зберегти хоча б частину дикої природи такою, якою вона є насправді.
Чернігівська область є лідером в Україні за кількістю об'єктів природно-заповідного фонду. До їх числа входять і об'єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, в тому числі: ботанічні заказники - "Оболонський" (Коропський район), "Середовщина" (Ніжинський район), "Путивський" (Новгород-Сіверський район), "Брецький" (Корюківський район), гідрологічні заказники - "Болото мох" (Сновський район), "Дорогинський" (Ічнянський район), "Кравчукове болото" (Ніжинський район), ландшафтний заказник "Замглай" (Ріпкинський район) та інші.
Такі території та об'єкти підлягають особливій охороні відповідно до Закону України "Про природно-заповідний фонд України".
Не зважаючи на те, що в Україні повністю заборонено полювання в природних заповідниках; заповідних зонах біосферних заповідників, національних парків, ландшафтних регіональних парків; заказниках; заповідних урочищах, браконьєрство залишається реальною загрозою чисельності диких тварин в них. Зокрема, спорудження мисливських веж для індивідуального і облавного полювання слугує створенню сприятливих умов для знищення тварин браконьєрами.
Але виявити мисливські вежі, споруджені в глухих місцях, що заховані між деревами або облаштовані безпосередньо на деревах, силами лише працівників Державної екологічної інспекції дуже складно, оскільки об'єкти природно-заповідного фонду розміщені на значній території області.
Настала тепла пора року, сприятлива для походів, екскурсій, відпочинку на природі, тому звертаємось до небайдужих громадян, активістів, громадських організацій з проханням допомогти виявляти можливі місця браконьєрських засідокна територіях природно-заповідного фонду, в тому числі про місця обладнання мисливських веж. Про факти браконьєрства та координати облаштованих засідок просимо повідомляти до Державної екологічної інспекцій у Чернігівській області за номером 651-362, електроннаадреса chernigiv@dei.gov.ua або до Національної поліції.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.