Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 жовтня, 04:31:10

Триває реконструкція магістральних теплових мереж у межах міжнародного інфраструктурного проєкту

14.07.2025   10:19Агенцiя

У Чернігові продовжується реалізація масштабного інфраструктурного проєкту з реконструкції магістральних теплових мереж на проспекті Перемоги та вулиці Коцюбинського.

Роботи передбачають заміну старих та зношених трубопроводів на сучасні попередньо-ізольовані труби з високим рівнем теплоізоляції. Це сприятиме зменшенню теплових втрат, покращенню роботи системи централізованого теплопостачання та зниженню викидів парникових газів.

Спочатку фахівці здійснюють обстеження ділянок для виявлення підземних комунікацій. Далі — проводять земляні роботи: розкопують траншеї, демонтують старі труби та бетонні лотки, облаштовують піщану основу і зміцнюють стінки траншей для подальшої стабільності мереж. Нові трубопроводи з’єднуються термоусадковими муфтами, які герметично закривають стики після нагрівання. Одночасно монтується система аварійної сигналізації, що дозволить оперативно реагувати на будь-які пошкодження мережі.

Особливу увагу під час реконструкції приділяють контролю якості виконаних робіт. Як повідомляють у КП «Теплокомуненерго», кожен зварний шов проходить перевірку на герметичність і міцність за допомогою дефектоскопа — спеціального пристрою, що дозволяє виявити навіть мікротріщини та приховані дефекти. Це гарантує безпечну та надійну експлуатацію трубопроводів до моменту їхнього введення в роботу.

Проєкт реалізується в рамках другого етапу ініціативи «Реконструкція трубопроводів централізованої системи теплопостачання КП “Теплокомуненерго”». Фінансування забезпечується Європейським Союзом за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), яка виконує функції програмного менеджера Програми відбудови критичної інфраструктури — Компонент ІІ, Україна.

Нагадаємо, у рамках першого етапу цього проєкту вже було модернізовано теплоізоляцію на 6,2 км магістрального надземного трубопроводу. Роботи виконані відповідно до європейських стандартів якості та екологічної безпеки, що забезпечує довговічність і надійність оновленої інфраструктури.



Пресслужба Чернігівської міської ради за повідомленням КП «Теплокомуненерго»

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівського райуправління викрили дует викрадачів мотоциклів 10:32

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з поліцейським офіцером громади викрили двох молодиків, причетних до незаконного заволодіння мотоциклами в селах Чернігівського району.

Освіта без вікових обмежень: можливості для дорослого населення Чернігівщини 10:30

Здобути нову професію, підвищити кваліфікацію або офіційно підтвердити вже набуті навички – зробити це можна в закладах професійної освіти області.

Вкрай потрібна ініціатива: жителі віддалених сіл – про мобільні бригади лікарів 10:26

Сьогодні в двох громадах області, а саме в Ріпкинській та Чернігівській, працювали мобільні бригади лікарів. Тож, отримати спеціалізовані послуги та пройти медичне обстеження змогли жителі Любеча, Добрянки, Радуля, Пакуля та інших сіл громад.

10 жовтня: цей день в Україні і світі

10 жовтня: цей день в Україні і світі 10:01

ДЕНЬ 1325 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1325 RUSSIAN AGRESSION

Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10

Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини