Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 12:05:10

31 січня - Всесвітній день боротьби з проказою

31.01.2018   07:46Агенцiя

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі зареєстровано близько 11 мільйонів осіб, що страждають на лепру. Упереджене ставлення суспільства до таких хворих, що підлягають повній фізичній та соціальній ізоляції, в значній мірі ускладнює проблему виявлення випадків захворювання та боротьби із нею.

Всесвітня організація охорони здоров'я звернула увагу на проблему лепри ще у перші десятиліття свого існування. Її надихнув Рауль Фоллеро, французький громадський діяч, який присвятив усе своє життя боротьбі з цією хворобою. Мета Всесвітнього дня допомоги хворим на проказу - звернути увагу на проблему не тільки медичної, але й широкої світової громадськості, органів адміністративного управління, громадських організацій, ділових кіл, благодійних фондів, релігійних громад і приватних осіб. Основним девізом цього дня є боротьба з дискримінаційним ставленням до людей, хворих на проказу, надання їм усіх прав і можливостей для повноцінного життя, соціально-економічної реадаптації в суспільстві. В медичному плані ставиться завдання повної інтеграції лепрології в загальні служби охорони здоров'я.

Лепра (проказа, хвороба Хансена) - хронічне генералізоване захворювання, що вражає переважно шкіру і нервову систему (периферичні нерви), рідше - внутрішні органи. Збудник - Mycobacterium lepreae (бацила Хансена) був відкритий норвезьким лікарем Герхардом Хансеном у 1874 р.

Найпоширеніша проказа в країнах Африки, Азії і Південної Америки. У США і країнах Європи спорадичні випадки лепри виявляються серед емігрантів з ендемічних районів.

Передається інфекція при тісному і тривалому контакті з хворим (між подружжям, від батьків до дітей). При контакті з нелікованими хворими ризик зараження наближається до 10%. У сім'ях частіше інфікуються діти до 10 років. Чоловіки хворіють частіше за жінок. Існує вірогідність передачі лепри повітряно-крапельним шляхом.

Резервуаром інфекції у природі можуть бути дикі броненосці і нижчі примати, але випадків зараження від них людини не описано.

Незважаючи на значну небезпеку, ця інфекційна хвороба відзначається низьким рівнем захворюваності. Більшість людської популяції має природній імунітет до лепри.

Останній випадок офіційної реєстрації прокази в Україні - 2000 рік.

Останні новини Чернігівщини

Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38

У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.

На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16

Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини