Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:45:16

Перспективи розвитку сільських територій Чернігівщини обговорили на нараді

21.03.2013   09:19

20 березня за участю заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Шанойла у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася нарада з питань стану та перспектив розвитку сільських територій Чернігівщини.

Як зазначив Олександр Шанойло на початку засідання, світова наука і практика оцінюють рівень розвитку країни за рівнем життя громадян, зокрема, селянства. На Чернігівщині сільські території перебувають в стані системного реформування, результати якого значною мірою впливатимуть на відродження всіх сфер життєдіяльності села, тому пріоритетним завданням аграріїв є підтримка селянства регіону.

На сьогодні аграрний комплекс є запорукою для економічного процвітання держави. Розвиток галузі має бути невідривно пов'язаний з стимулюванням і підтримкою сільських територій. З цією метою 15 травня 2012 року стартувала Ініціатива «Рідне село», розроблена Міністерством аграрної політики та продовольства України. Метою Ініціативи є підвищення якості життя сільського населення через зміцнення економіки села, налагодження соціальної інфраструктури, покращення довкілля.

Заступник директора Департаменту Римма Олексенко відмітила, що активізація розвитку сільських територій вбачається в пріоритетній підтримці державою кооперативного руху на селі, який дасть можливість включити вироблену фермерськими та особистими селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, підвищити її додану вартість, безпечність та якість.

Як поінформував директор регіонального науково-дослідного центру продуктивності АПК Василь Тютін, за результатами проведеного опитування голів сільських і селищних рад в межах Ініціативи "Рідне село", сільські громади вбачають перспективу розбудови кооперативів у їх багатофункціональності (62%), тому що такі кооперативи можуть займатись наданням послуг практично по всіх напрямках діяльності.

Слід відмітити, що пріоритетними напрямками діяльності кооперативів області визначено молочарський – 48,5%, зерновий – 24,5% та надання комунальних послуг – 27%.

Як зазначалося, для забезпечення позитивної динаміки в напрямку розвитку сільськогосподарської кооперації та сталого розвитку сільських територій необхідно здійснювати заходи щодо створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з урахуванням потреб, визначених при обговоренні Проекту "Рідне село".

Також на нараді було заслухано голів сільських та селищних рад області, які поділилися позитивним досвідом створення нових форм господарювання: кооперацій, фермерських господарств та спілок.

Так, про обмін досвідом щодо залучення міжнародної технічної допомоги на село доповіла Голобурда Ніна Іванівна – Малинівський сільський голова Ріпкинського району, а Ільяш Галина Миколаївна – голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Надія» Куликівського району – прозвітувала про роботу сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу та шляхи вирішення проблемних питань.

Господар садиби «Андріївські озера» с. Андріївка Чернігівського району Карпачов Сергій Олексійович поділився з присутніми позитивним досвідом розвитку зеленого туризму в області.

За результатами наради Олександр Шанойло дав доручення проаналізувати стан виконання поставлених завдань, спрямованих на створення та діяльність сільськогосподарської кооперації на Чернігівщині і підвищення соціально-економічної ефективності агробізнесу.
 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.