Цьогорічні проекти на фінансування ДФРР затверджено. Плани та рекомендації на перспективу
12 липня Кабінет Міністрів України затвердив перелік інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуватимуться цього року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Чернігівщина отримала погодження для 36 ініціатив на суму понад 96 мільйонів гривень.
Про це сьогодні під час засідання профільної регіональної комісії повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.
Загалом в рамках ДФРР в Україні реалізовуватиметься 767 проектів на більш як 3 мільярди гривень. До кінця року здати планують 531 об’єкт. Вперше за останній час значну частину коштів (10% від усієї суми) спрямовано на розбудову спортивної інфраструктури.
Нагадаємо, що на минулому засіданні членам комісії було запропоновано повторно оцінити проект «Будівництво прибудови до музичної школи №1 імені С.В. Вільконського по вул. Мстиславській, 3-А в м. Чернігів». Об’єкт не набрав достатньої кількості балів.
Читати також: Щось за рахунок ДФРР, а щось завдяки субвенції — в області реалізовуватиметься низка проектів
Натомість проект «Stop інсульт» — сучасний рівень діагностично-лікувального процесу в попередженні мозкових катастроф» піднявся в рейтингу та отримає кошти цьогоріч.
— Усі зміни в рейтингу затверджуються комісією. Жоден об’єкт не потрапить до Мінрегіону без обговорення на місці. Однак, нам варто враховувати рекомендації відомства і спрямовувати громади підходити до проектів комплексно. До слова, ініціативи з будівництва не будуть знаходити підтримки, якщо населений пункт не має генерального плану, — зазначив Леонід Сахневич.
Окрім того, уже сформовано перелік завдань для заявок на фінансування фондом наступного року. Конкурс оголосять в липні. Відбір триватиме орієнтовно до кінця вересня. Усі вимоги узгоджені зі стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року. Однак — можливі зміни.
Думки членів комісії:
Дмитрo Івaнoв, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики: «Варто звернути увагу заявників на проведення енергоаудиту. Такі обрахунки допоможуть ефективно окреслити фронт робіт, а значить чіткіше визначити їх вартість. У більшості випадків ця процедура допомагає заощадити на реконструкції будівель. Згодом без енергетичного паспорту об’єкти не оцінюватимуться. Щоб допомогти впоратися з цим на місцях, треба розробити відповідну обласну програму».
Вадим Антошин, завідувач Чернігівського кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді: «На мою думку, доцільно запровадити експертне обстеження закладів комунальної власності. Таким чином проекти готувати буде швидше та легше».
Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки ОДА: «Громади мають усвідомлювати доцільність збереження тих, чи інших об’єктів інфраструктури. Особливо, якщо мова йде про сільську місцевість».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.