Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 03:43:08

До Ніжина через 100 років повернулась чудотворна Борзнянська ікона

19.07.2018   10:15

Віряни та духовенство Ніжинської єпархії УПЦ на чолі з архієпископом Климентом 15 липня біля Миколаївського кафедрального собору Ніжина урочисто зустріли Чудотворну ікону Пресвятої Богородиці «Борзенська», яка протягом майже ста років вважалася втраченою.

З давніх часів ця шанована святиня Чернігівської землі знаходилася в храмі Різдва Христового м. Борзни й прославилася численними чудесами зцілення, – повідомляє прес-служба Ніжинської єпархії УПЦ.

Після закриття храму Різдва Христового в Борзні на початку ХХ ст. чудотворний образ довгий час зберігався в місцевої християнки, а після її кончини він був надовго втрачений, ймовірно, хтось із її рідних продав ікону.

Нещодавно святиня дивом потрапила до уродженця с. Виблі, настоятеля Свято-Озерянського храму Харкова, архімандрита Никодима (Силка), який вирішив відновити історичну справедливість і повернути «Борзенську» ікону Пресвятої Богородиці до Ніжинської єпархії Української Православної Церкви.

Після зустрічі ікони владика Климент у співслужінні численного духовенства очолив читання Акафісту Пресвятої Богородиці в Миколаївському кафедральному соборі. Наприкінці молитви він подякував отцю архімандриту Никодиму за його зусилля в віднайденні втраченої святині та відзначив благодійників, які допомагали наблизити цю подію церковними орденами.

«Борзенська» ікона Пресвятої Богородиці близько місяця перебуватиме в Миколаївському соборі Ніжина, де перед нею щодня о 8.00 буде соборно звершуватися служіння молебню з Акафістом. В середині серпня хресною ходою святиню буде перенесено на її історичне місце – до м. Борзни.

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини