Донбас - це не лише терикони
Там хочуть чути українську мову та вивчають історію національно-визвольного руху за незалежність України і навіть готуються приймати туристів.
Про це зазначали учасники брифінгу за результатами турне сіверських артистів на Донбас.
Ідея поїздки до буремного сходу саме з концертними програмами не нова. До різних населених пунктів Донбасу з виступами приїздять колективи з багатьох областей, однак артисти Чернігівщини обрали місця, де досі зовсім не чули української патріотки у професійному виконанні. Окрім того, у рамках поїздки було представлено ще й тематичні пересувні виставки, передано чимало літератури. До слова, розкрити тематику визвольної боротьби просили самі ж працівники місцевого територіального управління Нацполіції.
Детальніше про інформаційну реінтеграцію Донбасу та налагодження дієвих горизонтальних зв'язків з цим регіоном — голова громадської організації «Українська Ініціатива» Юрія Косенка.
— Під час відвідин Донбасу ми також побували у місцевих музеях. Познайомилися з представниками грецької культури Приазов’я. Попередньо вже є домовленості про обмін експозиціями, а на День незалежності України в Чернігові очікуємо на виступ колективу з селища Сартана. На Придесенні зустрічатимуть і вихованців будинків творчості зі сходу. Малеча також радо нас вітала у своїх володіннях і передала голові Чернігівської ОДА власноруч виготовлену ляльку в українському строї, — зауважив директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко.
Ділилися враженнями від поїздки й художній керівник обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Сергій Теребун та помічник генерального директора з питань комунікацій з громадськістю, інформаційного забезпечення та діловодства обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм Олександр Соломаха.
Вони наголошували, що головна цінність України — це її люди. Люди, які прагнуть товаришувати родинами та навіть регіонами.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.