Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 вересня, 00:20:38

Презентація книги "Ольга, дружина Пікассо"

19.06.2018   11:28

У Ніжинській центральній міській бібліотеці відбулася зустріч, присвячена визначній події в літературному житті Ніжина - презентація книги Тетяни Олексіївни Сидоренко «Ольга, дружина Пікассо», яка надрукована у видавництві Івана Малковича «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Нещодавно у столиці відбувся VIII  Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», що об’єднує літературу та мистецтво і є щорічним проектом Мистецького арсеналу. 

Тетяна Олексіївна також була на книжковому ярмарку. Ось як вона писала у Фейсбуці: «Це щось грандіозне й глибоко змістовне. Це свято інтелекту, продуктивна енергетика Слова, Думки й Книги. Книг тут - мільйони! Бо все-таки ми, незважаючи ні на що, - читаюча нація. Бо так і повинно бути». Книга серед новинок Мистецького арсеналу ввійшла у сімку найкращих книг.

Повість «Ольга, дружина Пікассо» - перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дягілєва «Російський театр», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років.

У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина Ольги Хохлової.
Окрім головних персонажів, у канву повісті вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги – непересічних особистостей в історії світової культури XX століття – Сергія Дягілєва, Ігоря Стравінського,  Гійома Апполінера, Луї Арагона, Жана Кокто, Анрі Матісса, Гертруди Стайн та інших. А вдало винайдена форма «есхатологічного інтерв’ю»  надає повісті відчуття безпосереднього спілкування з головними персонажами твору.

Книга написана легко і щиро, відтак з кожної сторінки  хочеться по-новому поглянути на життя у Ніжині у той час. Мова твору оригінальна, незвичайна, цікава образна, яка приваблює, зацікавлює, примушуває думати, вчитуватися.

Музичний супровід презентації здійснила Ольга Григорівна Гроздовська, викладач Ніжинської хореографічної школи, яка надала святкової атмосфери дійству. Цікаву фото - виставку про  ніжинку Ольгу Хохлову представила Лілія Руденко, завідуюча музеєм «Поштова станція»,  спираючись на дорогоцінні документи, картини поринули  в атмосферу життя  ніжинської балерини, розглядаючи  численні фото. Про життєвий та творчий шлях Т.Сидоренко  можна було познайомилися на виставці «Книжковий світ Тетяни Сидоренко».

Кожен присутній в залі, познайомившись із авторкою та її твором , відчув ніжний дотик до душі. Адже  презентація – це творча майстерня, де ми стали активними дослідниками сторінок життя і творчості письменниці. На закінчення відбулася автограф-сесія психолого-культурологічної повісті.


Гусєва Л., провідний бібліограф ЦБС

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 61 новий випадок COVID-19 18:11

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 21 вересня в області зафіксовано 61 новий випадок COVID-19.

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу

Жовтий рівень карантину із 23 вересня: в області 164 школи із 413 не зможуть продовжити роботу 16:55

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки набирає чинності з 00:00 години 23 вересня 2021 року по всій Україні.

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку

Щодо сплати платежів за землекористування за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку 15:58

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно визначення, наданого у пп. 14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

На Чернігівщині надходження єдиного податку від фізичних осіб за 8 місяців поточного року зросли на 82 млн гривень 15:46

Протягом січня - серпня 2021 року фізичні особи-підприємці Чернігівської області сплатили до місцевих бюджетів 458 млн грн єдиного податку і тим самим перевищили факт надходжень відповідного періоду минулого року майже на 22 відс., або на 82 млн грн (за січень - серпень 2020 року надходження єдиного податку з фізичних осіб становили 376 млн грн).

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району.

Прилуцькою окружною прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців с. Заїзд Прилуцького району. 15:45

Як встановлено в судовому засіданні, обвинувачені, юнаки 2002 року народження, в період часу з 02.10.2020 по 24.06.2021, за попередньою змовою між собою, в нічний час, скориставшись відкритою квартиркою вікна магазину розташованого в с. Заїзд, вул. Михайлівська, 43, скоювали крадіжки продуктів харчування: цигарки, пиво, сухарики, чіпси, тощо, які потім самі і споживали, кожного разу викрадаючи продуктів на в суму від 390грн. до 450 грн., а всього викрали на загальну суму 8712 грн.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини