Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 22:24:10

У Чернігові відбудеться міжнародний фестиваль живої історії слов'яно-скандинавської культури «Княжа брама»

16.07.2015   22:39Агенцiя

Чернігів належить до найдавніших міст Європи. Його історія сягає в глибину більше XIII століть. Уже під 907 роком Чернігів згадується як друге місто Русі після Києва. Під час свого розквіту Чернігівське князівство мало територію, що за своїми розмірами не поступалася найбільшим країнам Європи.

Важливу роль у розвитку Чернігівського князівства зіграли представники скандинавських народів. Численні археологічні та письмові дані говорять про вагомий внесок, який залишили нормани у розвитку Давньоруської держави.

Навколо міста Чернігова знаходяться численні археологічні пам'ятники, що свідчать про перебування скандинавів на цій території, серед яких: Шестовиця, Виповзів, Листвен, Рогоща та інші.
Традиційно в місті Чернігові та регіоні проводяться численні фестивалі слов'яно-скандинавської культури, як «Коровель», «Київська Русь», «Листвен-фест», «Мстислав-фест».

Саме тому ... 24 - 25 липня у Чернігові відбудеться міжнародний фестиваль живої історії слов'яно-скандинавської культури «Княжа брама».
Організаторами фестивалю виступають: управління стратегічного розвитку міста та туризму, управління культури та управління освіти Чернігівської міської ради спільно з клубом історичної реконструкції «Князь Чорний».
Чим же відрізнятиметься цей фестиваль від інших? В рамках проведення фестивалю планується приїзд делегації Королівства Норвегія, в складі якої будуть учасники клубів історичного фехтування. Так що вперше в Чернігові на подібному заході будуть присутні СПРАВЖНІ варяги клубу «AgderVikinglag».
Також очікуються представники клубів військово-історичної реконструкції «Берсерк», «Сталевий Бук» з міста Чернівці, «Рарог» з Нової Каховки, «Варуфорс», «Кенугард», «Вевериця», «Кітеж», «Яртур» з Києва, «Град Кривецький» з Кривого Рогу. Планується приїзд гостей і з  Республіки Білорусь. Ну і, звичайно ж, будуть широко представлені історичні реконструктори нашого міста.

Основне дійство відбудеться 25 липня:
- З 10.00 на Алеї Героїв відкриється містечко майстрів;
- 12.00 - 17.00 на Алеї Героїв пройде виступ клубів живої історії та історичного фехтування. Приміряти обладунки і спробувати свої сили зможуть усі бажаючі;
- 14.00 - 17.00 все на тому ж місці відбудуться виступи творчих колективів;
- 19.00 - 22.00 - творча програма переміститься в табір учасників.

Останні новини Чернігівщини

За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39

Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.

Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48

Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.

Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36

Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.

На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52

У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.