Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 03:20:32

Нове життя "Сучої дочки"

11.05.2015   10:00Агенцiя

Гостросюжетний, захоплюючий, незабутній роман відомої української письменниці Валентини Мастєрової «Суча дочка» свого часу викликав гучний резонанс далеко за межами рідної Чернігівщини. Про нього багато писали, його активно обговорювали високочолі академіки та прості люди – хлібороби, робітники…

І от – нове життя знаменитої книжки! Цього року ошатна «Суча дочка» побачила світ в авторитетному харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля». У своїй передмові до роману видатний український письменник, Шевченківський лауреат Олександр Сизоненко, зокрема, говорить: «Давно вже не читав із таким захватом прозу. З часів Олеся Гончара, Павла Загребельного, Григорія та Григора Тютюнників, Євгена Гуцала і Володимира Дрозда… А тепер ось – Валентина Мастєрова!.. Так, я читав, не відриваючись, до третьої-четвертої години ночі. Того самого вам бажаю. І, певен, так воно й буде…

Роман Валентини Мастєрової подарує вам гіркий шмат життя, у якому пізнаєте навколишню дійсність, що бере нас за горлянку – особливо в селах. Але возрадує вас правдивістю вчинків і подій, яскравістю й переконливістю людських доль і характерів, майстерними діалогами – теж вихопленими з живого життя… Я зжився з цими людьми. Мені важко уявити, що їх не існує, самої Олени, її прекрасних, скромних і роботящих батьків та отої Партизанки-знахарки, мудрої баби Степаниди. Це, мабуть, найкраще виписаний характер. На таких жінках уся наша нація тримається. Істинно народний характер!»

Ця гарно видана книжка вже є в Чернігівській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського. Як і інші популярні книги Валентини Мастєрової. Зокрема, увагу наших читачів привертає її роман «Смарагд». Що відбувається в душі дорослого чоловіка, який відмовився від мирського життя, одягнувши чернечий одяг, а кохання через роки знову вривається в його життя ченця і переповнює серце? Ця книжка «вчить добра, справедливості, прощення, які вельми потрібні в нашому розшарпаному, зболеному, криміналізованому суспільстві», – наголошує, аналізуючи цей незвичайний, проникливий роман Валентини Мастєрової наш земляк, Герой України, Шевченківський лауреат Юрій Мушкетик.

Ще один програмний твір письменниці – повість «Мавра», в якій показано велич і трагедію руських князів XI століття. Олег Святославович, онук великого Ярослава Мудрого, князь Чернігівський і Тмутороканський, полонений хозар та Візантії, вигнанець з отчої землі. Хто він, названий автором «Слова о полку Ігоревім» Гориславовичем: лицар честі чи авантюрист?

Як на мене, такі цікаві книжки потрібно екранізувати. Переконана, що вітчизняні кінострічки, зняті за глибокими творами Валентини Мастєрової, отримають широке визнання не лише в Україні, а й за кордоном.

 

Світлана Брагінець, зав. відділу Чернігівської бібліотеки імені М. Коцюбинського

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.