Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 18:36:26

Вшанували пам’ять класика української літератури М.М.Коцюбинського

26.04.2014   09:14Агенцiя

Щорічно 25 квітня в день смерті видатного українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського до його могили приходять вдячні земляки, щоб вклонитися видатному Майстру слова.

З нагоди 101-ї річниці від дня його смерті біля могили письменника на Болдиній горі відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам’ять видатного Майстра слова прийшли керівництво області та міста, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, Чернігівського міськвиконкому, учні загальноосвітніх шкіл та представники громадськості.

П’ятнадцять творчих років віддав Михайло Коцюбинський нашому місту. До нього приходили друзі-письменники, художники, музиканти, творча молодь. У Чернігові написані твори «Дорогою ціною», «Цвіт яблуні», «В путах шайтана», «Тіні забутих предків», «Fata morgana», «Intermezzo», «Що записано в книгу життя», які увійшли до скарбниці світової літератури. Твори славетного митця були перекладені на російську, чеську, польську, болгарську, німецьку та шведську мови.

За словами заступника голови оласної ради Валентина Мельничука, життя Михайла Коцюбинського служить взірцем відданості рідному слову та своєму народу для багатьох прийдешніх поколінь.

На Чернігівщині дбайливо зберігають пам'ять про видатного українського письменника М.М. Коцюбинського, ретельно опрацьовують, вивчають і популяризують творчу спадщину митця. На його честь в Чернігові засновано обласну премію, якою щороку нагороджуються відомі поети і прозаїки, народознавці та журналісти.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.