Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 20:50:42

Небезпека поряд з нами

12.10.2012   13:31

Зараз багато людей користуються люмінесцентними лампами, проте мабуть не всі знають, а можливо і не хочуть, що з ними робити коли вони стають непридатними до використання.

Підтвердженням цьому стало повідомлення, яке надійшло за телефоном до Держекоінспекції у Чернігівській області від небайдужих до існуючих проблем жителів м.Чернігова.

Оперативно відреагувавши на отриману інформацію, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області  під час проведення перевірки виявлені відпрацьовані люмінесцентні лампи в кількості близько 250 штук, в лісовому масиві на прилеглій території до автодороги Чернігів - Гомель (100 м праворуч від пам'ятника "Жертвам репресій").

Власника цих відходів встановити не вдалося, а відтак - відходи, що не мають власника або власник яких невідомий - вважаються безхазяйними. Але судячи з кількості викинутих ламп, ймовірно вони належать якомусь підприємству.

Керуючись ст. 20 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" Держекоінспекцією у Чернігівській області направлено лист Голові Чернігівської райдержадміністрації та Голові комісії по безхазяйним відходам щодо вжиття заходів стосовно ліквідації з подальшою демеркурізацією вищезазначених безхазяйних відходів.

Варто нагадати, що люмінесцентні лампи належать до першого класу відходів - надзвичайно небезпечні.

Без перебільшень, небезпека від розбитої (пошкодженої) люмінесцентної лампи є надзвичайною, оскільки в одній компактній люмінесцентній лампі міститься 4 мг ртуті, які утворюють таку кількість парів важкого металу, яких вистачить для формування достатньої для гострого отруєння людини "атмосфери" у 20 кубометрах повітря.

Головна небезпека ртуті в тому, що, потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

Оскільки дане питання надзвичайно актуальне, варто нагадати, що в нашому регіоні збором відпрацьованих люмінесцентних ламп мають право займатися ПП "ДОН-БАС" та ПАТ "Чернігівське Хімволокно".

Довідково: Згідно з чинним законодавством за недотримання вимог щодо поводження з відходами на фізичних осіб накладаються штрафи у розмірі від 340 до 1360 грн., а на посадових осіб і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 850 до 1700 грн.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.