Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:41:09

Поліція домовилась про співпрацю з Чернігівською обласною організацією Національної спілки журналістів

21.11.2020   13:43Агенцiя

У Чернігові зустрілися представники сектору захисту прав інтересів держави Головного управління Нацполіції та голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів Олександр Назаренко.

Одним з пріоритетів новоствореного підрозділу є  профілактика злочинів проти безпеки та незалежної діяльності журналістів. Відтак, поліцейські налаштовані встановити тісні робочі стосунки з Національною спілкою журналістів на регіональному рівні, а в разі потреби - здійснювати оперативний супровід розслідування проваджень, які стосуються порушень прав журналістів.

Поліцейські повідомили, що злочини проти журналістів у них на особливому контролі. Голова обласної організації НСЖУ Олександр Назаренко пообіцяв правоохоронцям всіляке сприяння з боку спілки в об’єктивному розслідуванні злочинів.

Зокрема, співрозмовники зупинились на аналізі інциденту, що стався у вересні між представниками громадської організації та журналісткою телеканалу в Прилуках.

Окремо мова йшла про етичну поведінку журналістів, яка часто-густо стає причиною агресії в бік журналістів. Голова обласної НСЖУ повідомив, що оцінку дотримання журналістських стандартів дає комісія з журналістської етики, яка діє при обласній організації НСЖУ. На підставі її висновків правління організації може ухвалювати рішення про виключення з лав спілки. Утім, якими б не були причини скоєння злочинів, їхнє розслідування перебуває на особливому контролі як в поліції, так і в спілці журналістів.

Нагадаємо, що Кримінальний кодекс України містить кілька статей, які захищають безпеку та незалежну журналістську діяльність:
    ст.171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів);
    ст.345-1 (погроза або насильство щодо журналіста);
    ст.347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста);
    ст.348-1 (посягання на життя журналіста);
    ст.349-1 (Захоплення журналіста як заручника).

З метою захисту працівників ЗМІ при Департаменті захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України створено гарячу лінію для повідомлень про правопорушення стосовно журналістів - окрему електронну адресу dzisd_media@police.gov.ua. Поліцейські негайно реагуватимуть на кожне звернення про перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.