Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 23:11:33

Вирішення проблеми накопичення відходів – спільна справа

20.12.2016   10:35Агенцiя

Кожна людина в процесі своєї діяльності залишає відходи, які часто несуть небезпеку не тільки навколишньому середовищу, а й тому, хто їх утворив. На підприємствах, як правило, не виникає проблем з передачею промислових відходів суб’єктам господарювання, які у подальшому здійснюють їх знешкодження та переробку, а от з побутовими відходами все дещо складніше.

Тверді побутові відходи, що утворюються на Чернігівщині, складаються на полігонах і сміттєзвалищах, яких на території області обліковується близько 650.

Пакувальні матеріали, склобій, металобрухт – все це, часто потрапляє у складі твердих побутових відходів на звалища та полігони. Таке сміття роками накопичується, отруює довкілля, хоча могло б стати у пригоді людству та отримати «друге життя».

До прикладу, в місті Мена не перший рік функціонує комунальне підприємство «Менарайкомунпослуга», директором якої є Валерій Квашук. На базі підприємства створено підрозділ по збиранню, сортуванню та заготівлі вторинної сировини.

- Ми виготовили контейнери для збору вторинних відходів, придбали необхідне обладнання, пресувальний агрегат, уклали угоди з підприємствами та магазинами, де є такі відходи – зазначив Валерій Квашук.

Результати не примусили себе довго чекати – зменшилась кількість стихійних звалищ, населення почало роздільно збирати сміття, внаслідок чого до полігону твердих побутових відходів потрапляє менше ресурсоцінних відходів. Крім того, за свою екологічно важливу роботу громадяни отримують матеріальне заохочення.

Кожен з нас має виконати свій обов’язок – почати правильно сортувати, зберігати та передавати відповідним організаціям сміття, яке утворилось у власних господарствах. Лише розпочавши з себе, зі зміни власного ставлення до довкілля, можливо створити дійсно сприятливе та гармонійне середовище існування.

Останні новини Чернігівщини

Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члени їхніх сімей мають унікальну можливість реалізуватися в бізнесі 16:28

Кошти на його створення або розвиток можна отримати за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядовогопроєктуєРобота.

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором

Чернігівські лікарні потребують донорської крові 3 та 4 груп з позитивним резус-фактором 13:52

Станом на 11 грудня по всій Україні стабільною лишається потреба у донорах усіх груп крові. Про це повідомляє платформа ДонорUA у своєму дописі на Facebook.

Колишню керівницю "Чернігівгазу" Аллу Ярову взяли під варту із заставою у 110 мільйонів гривень 13:48

Колишній керівниці "Чернігівгазу" Аллі Яровій обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у 110 мільйонів гривень за підозрою у привласненні, розтраті та відмиванні майна.

Подвійний ювілей Миколи Борща 13:46

75-річний ювілей і 60-річчя творчої діяльності заслужений працівник культури України, головний хормейстер Капели бандуристів ім. О.Вересая Микола Борщ відзначив великою концертною програмою “Зорепадом летять роки”.

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей

Допомогу при народженні дитини отримають ще 88 сімей 12:16

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримають ще 88 мешканок, які зареєстровані і наразі перебувають у Чернігові. Загальна сума виплат — 715 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини