Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 11:02:58

Великі проблеми малої річки

04.07.2016   07:02

22-23 червня в річці Остер на території Ніжинського та Носівського районів Чернігівської області були виявлені зміни кольору води та наявність стороннього запаху. Станом на 01.07.2016 року аналогічна ситуація відбувається в річці Остер на території Козелецького району.

З метою встановлення причин змін  водного об’єкту державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області проведено обстеження русла річки Остер та відбір проб води на території Ніжинського, Носівського та Козелецького районів Чернігівської області. При візуальному обстеженні русла річки джерел несанкціонованих скидів забруднюючих речовин до водного об’єкту не встановлено.

За результатами гідрохімічних аналізів річкової води практично в усіх пробах зафіксовано значне зниження концентрації розчиненого у воді кисню. В деяких пробах спостерігається збільшення вмісту заліза загального та органічних речовин за  ХСК. Концентрації інших гідрохімічних показників знаходились в межах встановлених норм.

Аналізуючи ситуацію можна стверджувати, що явище має природне походження – після тривалих дощів відбулося підвищення рівня води в річці Остер та підтоплення берегів. Внаслідок цього до русла річки потрапляє велика кількість продуктів ерозії ґрунтів, загниваючих рослинних решток та води з оточуючих боліт, яка характеризується дуже низьким вмістом розчиненого кисню.

Вагомий вплив на кисневий режим водойми  мало значне підвищення температури навколишнього середовища, практично з 18 червня і до сьогоднішнього дня по області фіксується значне підвищення температури повітря +270 С, що призвело до підвищення температури  води в малих річках та зниження вмісту кисню до критичних показників, що викликало виникнення заморних явища з подальшою загибеллю риби.

Зокрема, останнім часом можна спостерігати збільшення втручання людського фактору в природу, яке зумовлює посилення ерозійних процесів та збільшення концентрації забруднюючих речовин у ґрунтах, що в подальшому при протіканні природних процесів може  призводити до надходження до водойми додаткової кількості забруднюючих речовин в тому числі і тих, які використовуються під час обробки рослин та розорювання земельних ділянок біля водоймищ.

Вважливим в цьому плані є виділення вздовж річок та інших водних об’єктів прибережних захисних смуг з режимом обмеженої господарської діяльності для заліснення відповідно до вимог Водного кодексу.

Останні новини Чернігівщини

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн 08:41

16 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками ГУНП у Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік 08:27

Школа у Старому Білоусі, як і чимало інших навчальних закладів Чернігівщини, суттєво постраждала під час російських обстрілів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини