Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 11 травня, 06:24:58

Засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

23.04.2016   08:34Агенцiя

В Чернігівській міській раді відбулось засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під головуванням заступника міського голови Ольги Хоніч.

З доповіддю «Про епідситуацію з ВІЛ-інфекцією/СНІДом в м. Чернігові» виступила лікар-епідеміолог спеціалізованого центру по наданню медичної допомоги ВІЛ/СНІД хворим Чернігівської міської лікарні № 2 Лариса Лугова. Вона зазначила, що епідемічна ситуація по ВІЛ/СНІДу в м. Чернігові є неблагополучною. Станом на початок поточного року м. Чернігів має поширеність 481,8 на 100 тис. населення, захворюваність - 55,7 на 100 тис. населення. По місту на обліку знаходиться 57 дітей, народжені ВІЛ-інфікованими матерями (154,3 на 100 тис. дитячого населення), з них 24 мають підтверджений статус, у 5 дітей - СНІД.

Наше місто займає 24 місце по області за показником поширеності ВІЛ-інфекції.

На обліку в медичних закладах м. Чернігова знаходиться 946 осіб, а по ОЦПіБС - 472 особи, всього жителів м. Чернігова 1418, що становить 40,3% від загальної кількості по області (3522 особи станом на 01.01.2016 р).

За словами Л. Лугової, переважний шлях інфікування по місту – парентеральний (це люди, які інфікувались при вживанні наркотичних речовин ін’єкційним шляхом). Він становить 53,0%. Лікар-епідеміолог також зазначила, що цей шлях інфікування з року в рік зменшується, за рахунок осіб, які інфікувалися статевим шляхом.

Як повідомила лікар, перш за все, найбільше вражаються працездатні вікові категорії населення. Так, по м. Чернігову на долю ВІЛ-інфікованих осіб 15-17 років припадає 0,2% від всіх інфікованих, 18-24 років -3,2%. Люди у віці 25-49 років (789 осіб) складають 83,4% від усіх ВІЛ-інфікованих.

Лариса Лугова також зазначила, що позитивним є той факт, що з роками зменшується кількість нових випадків інфікування серед молоді.

Медичну допомогу в місті ВІЛ-інфікованим особам надають всі заклади без винятку, як того вимагає наказ МОЗ України № 120. Створено і працює з 2000 року спеціалізоване відділення по наданню медичної допомоги ВІЛ/СНІД- хворим. Але у зв'язку з проведенням реформування медичної галузі, відділення скорочено на 5 ліжок. Зараз воно працює, хворі з ускладненнями ВІЛ-інфекції госпіталізуються та проходять курс лікування. На сьогодні по місту 701 особа отримує АРВ-терапію, з них 22 дітей. Це 43% від усіх осіб по області, які її потребують.

В 2015 році на антитіла до ВІЛ обстежено 15294 особи, виявлено 137 осіб (0,9%). З груп ризику обстежено 1865 (12,2%) осіб, по області цей показник сягає 22,3%. Це свідчить про те, що не приділяється належної уваги до обстеження осіб, які відносяться до груп ризику.

Епідемія ВІЛ/СНІД має багаточисельні наслідки, однак найбільш трагічніша з них – демографічна. Смертність від СНІДу по місту складає 6,5 на 100 тис. населення, по області- 6,8. Крім того, зростає, показник рівня первинної інвалідності серед ВІЛ- інфікованих з 1,6 у 2014 році до 1,8 у 2015 році (на 10 тис. працездатного населення).

Крім того, в місті працюють громадські організації, які займаються питанням профілактики ВІЛ/СНІДу: центр ресоціалізації хімічнозалежних „Ведіс”, Чернігівське обласне відділення „Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом”, Центр ресоціалізації для нарко-, алкозалежних «Перемога». Їх представники мають певний досвід та позитивні результати своєї роботи.

Члени координаційної ради дійшли висновку, що треба більше приділяти увагу організації профілактичної роботи з населенням, яка направлена на пропаганду здорового способу життя, роботу в групах ризикованої поведінки, широке використання засобів масової інформації, публікацій в пресі та листівках.

Останні новини Чернігівщини

Рік «єВідновлення» на Чернігівщині: понад 700 млн гривень у вигляді різних компенсацій 16:34

Починати відбудову потрібно, не чекаючи закінчення війни. Такого принципу Україна дотримується від самого початку повномасштабного вторгнення росії. Рік тому Міністерство інфраструктури України запровадило програму "єВідновлення", мета якої допомогти українцям, чиє житло понівечили або зруйнували росіяни.

Горизонтальні контакти та медичне партнерство: Чернігівщина на другому Міжнародному саміті міст і регіонів 16:32

Делегація з Чернігівської області, яку очолив перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем, взяла участь у другому Міжнародному саміті міст і регіонів. Захід відбувся у Києві на базі Конгресу регіональних і місцевих влад при Президентові України 9 травня – у День Європи.

На що скаржаться пацієнти у Чернігівській області. Як подати скаргу до НСЗУ: алгоритм дій 13:44

Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на лікарні Чернігівської області – 20.

 Росіяни вдарили

Росіяни вдарили "Іскандером" по території Прилуцької громади 13:40

Росіяни 9 травня вдарили ракетою "Іскандер-М" по території Прилуцької громади на Чернігівщині.

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів

Місяць служби за три: для кого діятиме норма про пільговий розрахунок вислуги років — роз’яснення юристів 13:32

По новому рахуватимуть вислугу років особам, звільненим з військової служби, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Кого стосуватимуться зміни — у розʼясненні юристів Українського ветеранського фонду

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини