Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:37:25

На що скаржаться пацієнти у Чернігівській області. Як подати скаргу до НСЗУ: алгоритм дій

10.05.2024   13:44Агенцiя

Національна служба здоров’я України з початку 2024 року отримала 1 080 звернень від пацієнтів щодо надання медичної допомоги, зокрема на лікарні Чернігівської області – 20.

“Ці скарги стосуються 15 надавачів медичних послуг на Чернігівщині. Подати звернення до Національної служби здоров’я – це не формальність. Лише залишаючи скаргу, можна разом покращити медичну систему. Лікарні, на які систематично скаржаться пацієнти, перебувають в особливому фокусі уваги НСЗУ. Кожен випадок порушення прав має свої особливості, але спільним є те, що пацієнти не мають мовчати у разі порушення їхніх прав та вимагання коштів за медичні послуги, за які вже сплатила держава”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За кількістю скарг лідером у Чернігівській області  є “Сімейна поліклініка” Чернігівської міської ради” – 4 звернення пацієнтів, по 2 скарги НСЗУ отримала на Ніжинський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги та Центр первинної медико-санітарної допомоги “Корюківський центр сімейної медицини”.

 З загальної кількості звернень пацієнтів Чернігівської області 6 скарг стосувалися відмови у наданні медичних послуг, передбачених Програмою медичних гарантій, 3 –  вимагання коштів, 3 – неетичного поводження з пацієнтом, 2 – надання неякісних послуг.


Найбільша частка скарг в Україні – через відмову в наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій (28,8%), а також вимагання коштів за надання послуг, витратних матеріалів та лікарських засобів (23,9%). Такі випадки є неправомірними, адже вартість медичних послуг закладам із договором сплачує НСЗУ.


Завдяки зверненням щодо порушень у лікарнях України, з початку року НСЗУ вдалося поновити право 61 пацієнта на допомогу за Програмою медичних гарантій.


“Чим більше пацієнт надасть доказів щодо порушень з боку закладу, наприклад, чеки за придбані ліки, чи оплачені послуги з лікування або діагностики, фото і  відео, тим більше шансів поновлення права пацієнтів на безоплатну медичну допомогу”, – прокоментував Тарас Стеценко, заступник начальника відділу роботи зі скаргами пацієнтів.


Наприклад, пацієнт лікарні інтенсивного лікування “Кременчуцька”, який отримав допомогу за пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах", поскаржився на неналежне надання медичних послуг та вимагання коштів. Після розгляду скарги та претензійної роботи НСЗУ з лікарнею, пацієнту було повернено 71 896,63 грн.


Іншим прикладом поновлення права пацієнта у Північному міжрегіональному департаменті НСЗУ є випадок у Харкові. Пацієнтка міської клінічної багатопрофільної лікарні № 25, яка проходила лікування хронічного холециститу і хронічного панкреатиту за пакетом “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах", поскаржилася на те, що придбала ліки, якими держава забезпечує медзаклади за Програмою медичних гарантій. Після розгляду скарги медзаклад повернув жінці кошти за лікарські засоби на суму  4495 грн.


Як діяти пацієнтам у разі порушення прав

Звернутися зі скаргою до головного лікаря.

Якщо головний лікар не вирішує проблему – звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.

Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам”: https://cutt.ly/hewPO7gU.


Також залишити скаргу можна у декілька способів:

- За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.

- Надіслати офіційний лист на електронну пошту: info@nszu.gov.ua.

- Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.

- Написати звернення на особистому прийомі громадян.


Що варто вказати в скарзі

1.Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.

2.Зазначте дату події, викладеної у скарзі.

3.Правильно вкажіть назву лікарні.

4.Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали, чи відмовлялася надати послугу.

5.Детально опишіть ситуацію, яка з вами сталася.

6.За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.

7.Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного чи стаціонарного телефону, електронну адресу, поштову адресу.


Аби скарга мала позитивний результат, важливо надати якомога більше фактів та доказів вимагання коштів (чеки, фото чи відео, імена медпрацівників, які вимагали кошти). Це допоможе встановити факт вимагання та повернути пацієнту кошти.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини