Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:57:56

Міськвиконком три роки не може вирішити як реєструвати собак

25.09.2014   14:27Агенцiя

У вересні 2011 міська рада затвердила Правила утримання собак та котів. Серед іншого Правилами передбачений обов`язок власників собак зареєструвати своїх чотирилапих друзів.

Де і як повинні реєструватись чернігівські собаки та коти міські депутати доручили вирішити виконкому міськради. Час минає, а у виконкомі не поспішають визначатись з цим питанням.

Напевно хтось дорікне, що зараз на порядку денному набагато важливіші проблеми. Але військові дії на сході та викликані ними негаразди не можуть бути виправданням бездіяльності щодо вирішення інших проблем.

До речі, у країнах ЄС, приєднатися до яких так прагне Україна, реєстрація домашніх тварин давно стала загальноприйнятим правилом. Це прояв відповідальності по відношенню до тих, кого ми приручили. У значній мірі саме завдяки цьому на європейських вулицях не побачити безпритульної псини. Минули часи, коли для наших домашніх улюбленців, як для мультиплікаційних героїв з Простоквашино вуса та хвіст – єдині документи. Якщо хочемо до європейської сім`ї, то спершу повинні навчитися жити як європейці. У всьому, і у ставленні до братів наших менших також.

Чернігівські чиновники взагалі то погоджуються, що тварин у місті реєструвати треба. Та як це часто буває, далі слів діло не йде. Останнім часом деякі чернігівські очільники завзято ратують за серйозне збільшення повноважень місцевої влади. А як впораються місцеві чиновники з цими повноваженнями? Цікаво, а в Німеччині або в Польщі є приклади, коли службовці мерії без поважних причин зо три роки не забезпечують виконання рішень місцевої ради?

Громадськість і міські депутати вже неодноразово нагадували чернігівським можновладцям про їх обов’язки. Але поки що все даремно. А нещодавно до цієї справи долучилась і Громадська рада при Чернігівській ОДА. Громадська рада зацікавилась як йдуть справи з реєстрацією собак у місті та прийшла до невтішних висновків. Ще у 2011 році виконком міськради повинен був затвердити документ, яким би визначався порядок реєстрації собак та котів у місті.

А головне, виконком повинен визначитись, кому ж власне доручити займатись реєстрацією тварин. Як ви вже мабуть розумієте, нічого з цього не зроблено. Тому прийшли до наступного. По-перше, звернутись до депутатів міськради щодо включення до порядку денного чергової сесії міськради питання про впровадження реєстрації домашніх тварин. А по-друге, створити тимчасову контрольну комісію щодо вивчення бездіяльності виконавчого комітету Чернігівської міськради.

Депутати міської ради Олександр Мельник (представник «Громадянської позиції») та Ірина Любухіна (фракція ВО «Батьківщина») звернулись до міського голови з пропозицією розглянути на черговій сесії питання організації реєстрації тварин відповідно до вимог чернігівських Правил утримання собак та котів. Але у порядку денному завтрашньої сесії міськради такого питання поки не числиться.

Представники депутатського корпусу міськради звинувачують у бездіяльності виконавчу гілку влади, зокрема при обговоренні на «круглому столі» присвяченому проблемі безпритульних тварин, який у минулому місяці проводила Громадська радою при ОДА. Так Олександр Мельник наголошував, що депутати міськради зробили все від них залежне для вирішення проблеми безпритульних тварин в місті. Ще у 2011 році міськрадою затверджені Програма охорони тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Чернігові на 2011-2015 роки та Правила утримання собак та котів у м. Чернігові.

Але робота, передбачена цими правовими актами не проводиться. Не можливо порахувати, скільки обіцянок було дано чернігівськими посадовцями щодо будівництва притулку для тварин. Сьогодні сподіватись на появу притулку вже не доводиться, навряд в бюджеті знайдуться кошти для його будівництва найближчі кілька років.

А відносно реєстрації домашніх тварин, то в цьому питанні не потрібно суттєвих фінансових інвестицій або інших об`єктивних умов, відсутність яких давала б міськвиконкому можливість виправдати свою бездіяльність.

Чи зможуть чернігівські депутати примусити міських чиновників виконувати свою роботу та дотримуватись обіцянок? Чи захочуть? Залишається сподіватись, що на завтрашній сесії у запалі передвиборчих пристрастей та боротьбі за владу чернігівські депутати при наймі хоча б згадають про нагальні проблеми міста.


Наталія Мойсеєнко, регіональний представник ГО «Інститут сучасних проблем України»

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.