Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:26:36

Соціальне замовлення. Проблеми та перспективи

11.06.2014   08:50Агенцiя

11 червня відбувся прес-ланч, на якому обговорювалась тема необхідності впровадження соціального замовлення, як інструменту для вирішення соціальних проблем шляхом взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основні питання, що розглядалися:
· Проблеми та перспективи запровадження соціального замовлення
· Запровадження соціального замовлення: послідовність дій
· Залучення недержавних неприбуткових суб’єктів до надання соціальних послуг за рахунок коштів обласного бюджету через механізм соціального замовлення
· Пріоритетність сфери протидії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення

Досвід

Соціальне замовлення успішно запроваджено у Хмельницькій області та у більшості обласних центрів України (особливо успішно – у м. Одеса).

У м. Києві послуга денного догляду за невиліковно хворими у комунальному закладі коштує 1500 грн. на місяць на особу (95% вартості складає утримання закладу та оплата праці його персоналу), а у благодійної організації – близько 500 грн. на місяць на особу; при цьому тривалість та якість життя хворих є значно вищою у разі отримання послуг від недержавних суб’єктів. Київською міською цільової програмою «Соціальне партнерство» передбачено надання цієї та інших послуг недержавними неприбутковими організаціями.

Пілотування

Для відпрацювання механізму соціального замовлення пропонується запровадити його для організації надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу (наприклад, для послуг соціального супроводу, послуг денного догляду за хворими тощо).

Пріоритетність сфери протії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення обумовлена наступним:

- Соціальні послуги для ВІЛ-інфікованих практично не забезпечені наявними комунальними установами (спеціалізованими центрами СНІДу та центрами соціальних служб для молоді), натомість надають благодійними організаціями за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зазначена допомога скорочується і буде припинена до 2017 року.

- Запровадження соціального замовлення для послуг у сфері протидії ВІЛ прямо передбачено проектом Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

- У сфері протидії ВІЛ в області гарантовано наявні організації, спроможні запропонувати якісні та економічно ефективні соціальні послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.