Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:43:10

10 українських зимових казок, які варто прочитати дітям

20.12.2020   15:16Агенцiя

Зимова пора — саме час провести вечір за хорошою книгою. А також можливість почитати щось дітлахам, адже саме змалечку приживається любов до літератури.

До того ж, саме казки містять у собі історії, які навчають дітей найкращим людським рисам, таким як доброта, дружба, вірність та небайдужість до навколишнього світу.

1. Різдвяна пригода. Юлія Смаль

Казка дійсно сповнена пригод: маленький хлопчик вибігає на вулицю, аби впіймати свого пса і замість звичних будинків бачить різдвяний казковий світ, сповнений магії. Його сюди закинула доля не просто так. Хлопчик, разом із своїм другом-псом, повинен віднайти Чортеня, яке вкрало різдвяну зорю. Йому потрібно докласти зусиль, адже йдеться про порятунок найважливішого свята — Різдва.

2. Різдво ялиночки. Ірина Мацко

Історія про маленького хлопчика, який полюбляв гуляти в лісі і навіть знайшов собі там “друга”, маленьку ялинку, яку він сам посадив, доглядав за нею та вирощував. Казка вчить ставитись до природи з повагою та оберігати її, а не завдавати шкоду. Її слід читати дітям, якщо ви хочете, щоб вони навчились любити та поважати навколишній світ.

3. Новорічна казка. Тетяна Винник

Авторка цієї казки запевняє, що не вона шукає свої історії, а вони самі її знаходять: “Нещодавно я поспішала додому, бідкалася, що не встигаю приготувати святкову вечерю. Це було напередодні Нового року. Не пригадую, чому барилася, але достеменно знаю, що надворі вже вечоріло. Я була виснажена передсвятковими справами, та ще й несла більші за себе сумки! Аж раптом мені назустріч іде… казка. “Візьми мене з собою, – каже. – Слухала по радіо прогноз погоди… морози передають до тридцяти градусів. Замерзну і обернуся на клубочок снігу. У світі поменшає на одну казку…” Заінтригувала розповідь? Тоді неодмінно слід прочитати цю казку, щоб дізнатись, чим закінчилась ця незвичайна зустріч.

4. Кому ж іти за дровами. Василь Сухомлинський

“Край села живе вдова з трьома синами. Два сини вже дорослі юнаки, високі, ставні, славні, красиві. А третій – підліток Юрко – маленький, тоненький, мов очеретина.” І ось у один зимовий день, коли вдарив мороз і випав сильний сніг, постало питання: кому ж йти за дровами?

 

5. Білий кожушок. Катерина Перелісна

Казка про маленького зайчика, котрий звик до свого сіренького кожушка. Адже кожушок допомагав йому ховатись від усіх негараздів, які можуть трапитись в лісі. Аж ось випав перший сніг і тепер зайчика видно кругом, де б він не ховався. Та звісно ж, дитяча історія матиме щасливий кінець.

6. Бурулька. Оксана Іваненко

Маленька казка про зимову бурульку, котра утворилась на розі будинку в один морозний день і засіяла усіма кольорами веселки під сонячним промінням.

7. Старий ліхтар. Марія Пономаренко

Історія про старий вуличний ліхтар, який вже давно віджив свій вік, але все ще світить, проганяючи темряву, тому що йому подобається допомагати іншим. Адже його підживлювали слова подяки від пізніх перехожих.

8. Морозова кара. Українська народна казка

“Їхали раз зимою пан і мужик в ліс по дрова. А було дуже холодно, морозно, то обидва лаялись.” Проклинали чоловіки, та почули ці прокльони старий Мороз і молодий Морозенко. Вирішили вони провчити чоловіків, та кожен із них сприйняв цей урок по-своєму.

9. Лисичка-сестричка і вовк-панібрат. Українська народна казка

“Були собі дід та баба. От раз у неділю бабка спекла пиріжків з маком, повибирала їх, поскладала в миску та й поставила на віконці, щоб прохололи.” А яку роль зіграли у цій казці брат та сестричка, незмінні герої українських народних казок — вовк та лисиця, ви дізнаєтесь лиш прочитавши цю повчальну оповідь.

 

10. Горобине Різдво. Валентина Вздульська

Всі казки з різдвяної збірки Валентини Вздульської оповідаються від імені янгола, як і ця казка про горобчиків. Янгол нагадує про те, що не потрібно за святкуваннями забувати про суть Різдва, а горобчики наділені такими благородними якостями, яким варто навчати усіх дітей, аби вони виросли гідними людьми.

джерело

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.