Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 05:45:28

Унікальна ягода обліпиха та її корисні властивості

18.10.2015   12:45Агенцiя

Обліпиха - унікальна ягода. У ній зібрані практично все краще, що тільки є корисного в природі: безліч біологічно активних і мінеральних речовин, величезна кількість вітамінів.

Сьогодні, коли життєвий рівень досить низький, а охорона здоров'я залишає бажати кращого, роль обліпихи неоціненна. Це невибаглива рослина дуже цінне для здоров'я людини. До речі, обліпиху дуже цінують в Китаї: там її переробляють на 200 заводах, а масло обліпихи отримують на 20 заводах. На жаль, у Росії не так цінують цю культуру, а тому кожен бажаючий може готувати масло самостійно, а обліпиху вирощувати у себе на дачі. І завдяки обліписі і її корисним властивостям людина може так поправити своє здоров'я, що йому не знадобляться жодні ліки. Жіночий журнал JustLady розповість сьогодні про користь цієї цінної ягоди.

Обліпиха - це полівітамінні культура, плоди якої дуже приємні на смак і має корисні властивості. Плодоносити і цвісти обліпиха починає у віці трьох-чотирьох років. Квітки запилюються в основному вітром. Плід обліпихи округлої або довгастої форми, червоного, помаранчевого або жовтого відтінків. Обліпиха - дуже урожайна культура, плодоносить вона щороку, плоди дозрівають у серпні-вересні. Обліпиха - рослина невибаглива, вона стійка до посухи, морозів і шкідників. Дикоросла обліпиха може виростати на зволожених піщаних грунтах, також рослина добре приживається на шаруватої заплаві. Найбільш підходяща грунт для рослини - пухка, добре пропускає вологу і повітря, з перегноєм. Обліпиха любить світло, тому її рекомендується висаджувати на відкритих ділянках, захищених від холодних вітрів. Для лікарських цілей використовують насіння, листя і плоди обліпихи. Плоди заготовляють після досягнення ними повної стиглості. Дозрілі ягоди общипувати з гілок.

Обліпиха унікальна тим, що містить провітаміни і майже всі основні жиророзчинні і водорозчинні вітаміни, глюкозу та фруктозу, які добре засвоюються організмом. За змістом жирної олії обліпиха лідирує серед усіх плодово-ягідних рослин. Обліпиха з її корисними властивостями - просто панацея для людини. Так, заварений з її листя чай, пару ложок олії або соку обліпихи здатні наситити організм людини вкрай важливими для його здоров'я речовинами. Обліпиха - це рідкісний продукт, який і лікує людину від багатьох хвороб, і одночасно грає роль профілактичний засіб від серйозних захворювань.

Плоди можна заморожувати, і навіть у такому стані обліпиха зберігає корисні властивості . У її ягодах міститься багато вітаміну С і вітамінів групи В. Більш того, вітамін С зберігається в ягоді навіть після переробки, оскільки в ній немає аскорбіноквідази. У плодах є залізо, жирне масло, каротин, яблучна кислота, мікроелементи та інші корисні речовини.

Обліпиховий сік незамінний при авітамінозі, також використовують олії, настої і настоянки. Особливо цінною вважається масло обліпихи, в якому міститься 8-9% м'якоті. Масло дуже ефективно при гастриті, для лікування обмороження, опіків, різних виразок, недокрів'я, діабету і гіпертонії. Допомагає воно і при гаймориті: стерильне масло вводять в верхньощелепну пазуху. При опіку очей, травмах рогівки і весняному кон'юнктивіті олію використовують у вигляді компресу.

Олію можна отримати і в домашніх умовах: плоди віджимають, подрібнюють і висушують. Потім їх настоюють протягом двох тижнів в рослинному маслі. Після проціджування виходить масляниста рідина, правда, біологічно активних речовин у ній не багато. При виснаженні й анемії в їжу рекомендують використовувати плоди, а молоді гілочки і листя заварювати як чай. При глосит і стоматиті заварюють листя обліпихи: на одну склянку окропу 5 г сировини. Настій листя обліпихи ефективний при подагрі. Готують настій так: 1 столову ложку сировини заварюють 1 склянкою окропу, настоюють протягом тридцяти хвилин. Настій потрібно процідити і приймати 3 рази на день по половині склянки. Відвар листя добре допомагає при ревматизмі і захворюваннях суглобів: протягом 10 хвилин 1 столову ложку сировини потрібно кип'ятити в склянці води, потім процідити і додати кип'яченої води до об'єму повної склянки. Відвар приймати 2 рази на день по половині склянки.

Ну, а що й говорити про користь обліпихи, протертою з цукром - це не тільки смачний десерт, але і вкрай корисна страва. Особливо хороша протерта з цукром обліпиха студеним зимовим днем ??або похмурої осені: вона підгодує наш організм вітамінами і подарує відмінний настрій. Обліпиху можна законсервувати, і тоді всі її корисні властивості збережуться до зими. А журнал JustLady підкаже вам рецепт: ягоди обліпихи потрібно перебрати, вимити й просушити, потім протерти через сито. У тому випадку, якщо ягоди погано протираються, їх потрібно протягом пари хвилин бланшувати в гарячій воді. У вас повинно вийти ягідне пюре, в яке можна додати цукор і гарненько його розмішати. Пюре поставити на слабкий вогонь і гріти, поки цукор повністю не розчиниться. Ось і чудове вітамінне страва готова! Залишилося тільки законсервувати пюре, і закласти на зберігання до зими. І смачно, і дуже корисно!

Обліпиха та її корисні властивості надають просто неоціненну користь людині, але, на жаль, є у неї і протипоказання. JustLady звертає вашу увагу, що сік і свіжі ягоди можна вживати людям з виразковою хворобою і при гастриті з підвищеною кислотністю.

http://megasite.in.ua/

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.