Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:04:51

Смертна кара як міра покарання і досі діє в Білорусі

06.10.2015   14:56Агенцiя

У Білорусі досі діє виняткова міра покарання - смертна кара. І не рідко нізащо помирають невинні люди.

Про жахливість існування таких методів "виховання" злочинців говорили у Чернігові, 5 жовтня, в дискусійному клубі «Експертна думка».

На зустріч, яку організували спільно з Освітнім домом прав людини у Чернігові, пришли чимало студентів з чернігівського юридичного коледжу. Андрій Палуда правозахисник центру «Вясна» розповів про окремі випадки, коли судові помилки, недбальства та продажність призводили до тяжких наслідків.

Для довідки: Правозахисний центр «Вясна» веде боротьбу зі смертною карою в Білоусі з 2009 року.

Андрій приїхав до Чернігова з матір’ю, яка втратила сина через винесення вироку суду. Його засудили до розстрілу за нібито підготовку теракту в Мінському метро у 2011 році.

«Тоді Владу було 25 років. Він поїхав на заробітки до Мінську. Поїхав туди він з товаришем», - пригадала мати Владислава Любов Кавальова.

Зі сльозами на очах жінка розповіла присутнім, що син божився, що не їздив у метро того дня. Були свідки, які задовго до страшного випадку у підземці, бачили, що біля будинків у подвір’ях чергували швидкі та пожежні машини. Після того як все сталося чинний досі президент Білорусі Олександр Лукашенко приїхав на місце катастрофи з маленькою дитиною і зайшов з квітами у метро не боячись, що вибух може повторитися.

Тоді, згадує Любов, була дуже напружена ситуація в країні. Валюта була не стабільна, в державі було багато проблем. І щоб якось відвести від всього цього погляд треба було зробити щось шокуюче.

«Їм це вдалося. На суді не придавали значення тим показанням, які свідчили про невинність мого сина. Його стратили, не сказавши нікому із рідних, нам не віддали тіла і не сказали, де захоронили. Ось так держава забрала людину і де вона, що сталося - ніколи не дізнаєшся», - розповіла жінка.
 
Під час обговорення правозахисники показали фільм про ще одну сім’ю, яка втратила дитину. Які шукають захоронення вже багато років, але все марно.

«У фільмі жінка не може пригадати, вона голосувала за смертну кару чи проти під час референдуму. Але ніхто не замислюється над цим, поки його не торкнеться особисто», - зазначив Андрій Палуда.

Смертна кара може стати страшною зброєю влади. Тож будьте обачні!

Альона Шепіда

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.