Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:26:58

Відбувся круглий стіл щодо участі громадськості у процесі прийняття рішень органів місцевого самоврядування

17.12.2014   07:45Агенцiя

16 грудня голова обласної ради Микола Звєрєв разом із в.о. голови обласної державної адміністрації Сергієм Журманом взяв участь у роботі круглого столу на тему: «Участь громадськості в процесі прийняття рішень органів місцевого самоврядування».

Провела засідання круглого столу голова Громадської ради при облдержадміністрації Наталія Проскуріна.

В його роботі взяли участь народний депутат України Олег Купрієнко, депутати обласної ради Іван Чаус та Віктор Лазар, керівники структурних підрозділів органів виконавчої та представницької влади, члени Громадської ради при облдержадміністрації, представники засобів масової інформації.

Микола Звєрєв у своєму виступі окреслив основні проблемні питання та перспективи розвитку місцевого самоврядування у світлі Концепції реформування та децентралізації влади в Україні. Він, зокрема, наголосив, що внесення змін до Конституції, передача повноважень, бюджету на місця – необхідні складові реформування місцевого самоврядування.
Керівник також акцентував увагу на питаннях збереження миру на території Чернігівщини і в Україні, на необхідності зміни військової доктрини нашої країни.
- Держава повинна займатися обороноздатністю, зовнішніми зносинами, виконувати свої державні функції, а органи місцевого самоврядування разом із громадянським суспільством повинні розбудовувати економіку, займатися вирішенням місцевих проблем на рівнях громад і області, - наголосив голова обласної ради.
За словами Миколи Звєрєва, передача повноважень, фінансів, відкритість у роботі органів місцевого самоврядування – єдина альтернатива реформування органів представницької влади.

Наталія Проскуріна, звертаючись до присутніх, зазначила, що для того, щоб рішення приймалися в інтересах громади, в чинному законодавстві обумовлено процедуру оприлюднення та вільного доступу до інформації органів влади, особливо інформації, що містить суспільний інтерес.
Претензії громадськості зводилися до недостатньої відкритості та прозорості роботи органів місцевого самоврядування, обмеженої відповідальності за недотримання вимог чинного законодавства та випадків відсторонення громадськості від участі у прийнятті важливих рішень.
Голова Громадської ради при облдержадміністрації зауважила, що влада часто вважає громадськість опонентом, проте основне бажання громадськості – об’єднання заради реформ і співпраці влади та громади.
Як негативний приклад співпраці обласної влади та громадськості Наталія Проскуріна згадала роботу над проектом положенням про наглядову раду КЗ РЛП «Ялівщина». Після низки засідань робочої групи профільна комісія обласної ради вирішила рекомендувати депутатам взагалі не створювати цей дорадчий орган.
Зауваження у неврахуванні депутатами громадської думки, зокрема експертного середовища, отримало кадрове рішення про непродовження контакту з директором одного з комунальних закладів, який підпорядковується обласній раді.

Як відзначив в.о. голови облдержадміністрації, Громадська рада при ОДА – це той орган, що не дає можливості схибити владі у прийнятті багатьох рішень.
– На сьогоднішній день ми розуміємо, що законодавство нашої країни не є до кінця досконалим і збалансованим, воно потребує подальших перетворень. Ми щиро сподіваємося на те, що наступного року воно вийде на етап свого звершення і переформатування новим парламентом у законодавство європейського взірця, - підкреслив Сергій Журман.
Нині розпочався процес формування нової Громадської ради. В.о. голови облдержадміністрації висловив сподівання, що оновлена Громадська рада, яка розпочне свою роботу у середині січня, оновиться якісно та кількісно, додатково розширить свої повноваження і вплив на виконавську і представницьку гілки влади в області.

Участь громадськості в процесі прийняття рішень органів місцевого самоврядування має посилюватися. До такого висновку дійшли учасники засідання за «круглим столом».

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.