Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 06:00:43

Про вивчення рівня задоволеності споживачів послуг, пов’язаних з вирішенням питань землекористування

17.11.2012   10:14Агенцiя

За результатами проведеного аналізу встановлено, що участь в анкетуванні взяли 65 споживачів послуг. Дослідження проводилося методом очного суцільного анонімного опитування.

55% опитуваних указали, що зверталися до міської ради щодо отримання дозволу на розробку документації із землеустрою на земельну ділянку; 22% зверталися щодо надання земельної ділянки у власність, оренду чи користування; 3% – щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою; 7% – щодо поновлення договору оренди землі; 13% – щодо вирішення інших питань.

На питання “Чи задоволені Ви якістю послуг, які надавалися відділом комунальної власності в ході вирішення порушеного Вами питання?” 71% опитуваних відповіли “так”; 8% – “ні”; 12% зазначили, що їм важко визначитися; 9% вказали на інші варіанти. На питання “Вкажіть на чинники, які, на Вашу думку, є негативними при вирішенні питань землекористування”, 46% відсотків респондентів указали на тривалий термін, необхідний для вирішення порушеного питання; 19% – на наявність витрат, пов’язаних з вирішенням питання; 27% – на складність процедури; 9% вказали на інші можливі чинники.

На питання “Чи перевищував термін отримання послуги, пов’язаної з вирішенням питань землекористування, строки, передбачені чинним законодавством (30 календарних днів)?” 19% відсотків опитуваних відповіли “так”; 81% – дали відповідь “ні”.

На питання “Чи потребує результат послуги з порушеного Вами питання доповнення або уточнення?” 19% респондентів відповіли “так”; 81% вказали на відсутність необхідності в наданні доповнень або уточнень.

У результаті опрацювання анкет можна зробити наступні висновки: у більшості випадків при визначенні чинників, що негативно впливають на вирішення земельних питань, мешканці міста вказали на тривалість і складність процедури та необхідність додаткових матеріальних витрат. Але варто зазначити, що вказані чинники обумовлені вимогами чинного законодавства України, тому від отримання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право на земельну ділянку, до ухвалення рішення про передачу земельної ділянки у власність, оренду або користування проходить досить тривалий термін часу (від 3 і більше місяців). Адже за цей період споживачі послуг мають замовити виготовлення документації із землеустрою в суб’єкта господарювання, що має ліцензію на проведення землевпорядних робіт; оплатити вартість землевпорядних робіт; вирішити питання щодо погодження документації землеустрою та меж земельних ділянок.

Вирішити питання щодо спрощення процедури або скорочення тривалості оформлення прав на земельні ділянки міська рада не має можливості через відсутність відповідних повноважень та вимоги чинного законодавства України.

З метою зменшення відсотка споживачів, що потребують вирішення одного й того ж питання, або уточнення результату послуги, посадовими особами відділу комунальної власності буде продовжена робота щодо надання необхідних консультацій та роз’яснень безпосередньо у відділі, так і в приміщенні Центру надання адміністративних послуг відповідно до встановленого графіка чергування.


Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення Прилуцької міської ради

 

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.