Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 вересня, 01:36:36

41 відсоток населення Чернігівщини оцінили стан свого здоров’я як "добрий"

07.04.2021   10:24Агенцiя

З метою дослідження питань щодо стану здоров’я населення органами державної статистики наприкінці минулого року проведено опитування.

За його результатами у 2020 р. 41% населення Чернігівської області оцінили стан свого здоров’я як «добрий», 45% – як «задовільний» та 14% – як «поганий».  
В Україні таких осіб 50%, 40% та 10% відповідно.

Повідомили, що хворіли протягом року 820 тис. респондентів Чернігівщини (84% населення). Зверталися за медичною допомогою 778 тис. осіб, серед них 80% до сімейного лікаря в поліклініці, 48% – у поліклініку,    13% – до стоматолога в державній медичній установі.

Мають хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям 40% жителів області. Найбільш поширеними захворюваннями були: гіпертонія, серцеві захворювання, артроз та артрит (54%, 28% та 20% відповідно).

Кожна п’ята особа відчула вплив перенесених захворювань на повсякденну працездатність, а 17% – на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею, вести активний спосіб життя.

За даними опитування в 97% домогосподарств області хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя. Разом з тим, респонденти 58% домогосподарств не змогли задовольнити ці потреби через високу вартість ліків (95%) та  медичного обладнання (90%).

Головне управління статистики у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

08:23

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19

З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16

Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.

Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13

Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.

Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10

З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.