Партійне будівництво на Чернігівщині – враховуючі адмінреформу
Місцеві вибори – найкращий час для партійної розбудови. Особливо враховуючи, що процедура створення фракцій у районних радах – незворотній процес.

На сьогодні, якщо аналізувати доступні офіційні джерела, особливо реєстри Мінюсту, скласти реальну картину щодо керівництва партійних осередків практично неможливо. Навіть їх загальна кількість «за межею похибки». А, враховуючі політичних мігрантів, деякі з яких за останні роки встигли змінити не один партійний проект, персональне орієнтування, взагалі, на грані фантастики.
Партійному керівництву Чернігівщини, скоріш за все, можна не враховувати сучасну політичну мапу області, а будувати стратегію і, головне, тактику виборчих перегонів, враховуючи вже окреслене адмінреформою та виборчим кодексом політичне майбутнє регіону.
По-перше, не створювати вертикаль штабів на базі існуючих районних організацій. Доцільніше вже зараз активізувати процес створення осередків у територіальних громадах. Штаб - це тимчасове і технологічне явище. Багато хто його буде використовувати на «освоєння коштів» та вводити в оману вище керівництво про власну «вагомість». Контроль реальності справ – кількість членів первинної парторганізації (наприклад, з майбутніх кандидатів, членів комісій та спостерігачів). Є члени – є зовнішне дофінансування.
Друге, терміново переорієнтувати Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький, Корюківський та Новгород-Сіверський осередки, підсилюючи їхна роботу в межах новоутворених районів. Насамперед проводячи районні партійні конференції по висуванню кандидатів в громадах, містах обласного значення та райрадах. Юридично оформлювати, як вимагають партдокументи та керівні органи, але реально проводити, охоплюючи саме нові райони. А вже після цього – обласні конференції.
Найбільшу партійну активність потрібно розгорнути насамперед у громадах з кількістю виборців більше десяти тисяч. Це ОТГ з адміністративними центрами у Чернігові, Ніжині, Прилуках, Козельці, Ріпках, Городні, Сновську, Мені, Куликівці, Носівці, Бобровиці, Сухополовій, Варві, Ічні, Бахмачі, Борзні, Коропі, Сосниці, Корюківці, Семенівці та Новгород-Сіверському.
Щоб не було хаосу – окремо створюється штаб, якщо будуть висуватися кандидати по 208 округу. Низова ланка керування – територіальна громада. Ось тут старий районний розподіл доцільно використовувати для налагодження роботи громадських приймалень кандидатів, як осередків насамперед агітаційної роботи.
Зрозуміло, що така «перебудова» не вигідна старим партійним структурам, де все вже стало і традиційно, але на мою думку, час потребує нових організаційних рішень, враховуючи майбутнє, а не минуле.
Паперний Юрій
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.