Висвітлення діяльності влади, народних обранців, благодійників та відомих осіб на Чернігівщині
Вереснево-жовтневий період можна охарактеризувати так: боротьба за площі та нарощування обертів у створенні інформаційних повідомлень. Значний прорив в цьому напрямку у жовтні був у Анатолія Мирошниченка депутата обласної ради, та нардепів Олега Ляшка та Михайла Чечетова.

Висвітлення діяльності влади
Обласна влада висвітлюється районними та обласними засобами масової інформації доволі інтенсивно, яскраво, подекуди з критикою. Основними приводами як і раніше залишаються масові заходи типу “Проведення 5-го Міжнародного інвестиційного форуму”, “Дні партизанської слави”, робочі візити тощо.
Значного кількісного резонансу у вересні додало оголошення про роботу гарячої телефонної лінії губернатора. У зв’язку з яким про голову Чернігівської ОДА Володимира Хоменка у вересні було 106 матеріалів, тоді як у жовтні – 75.
Про участь у заходах голови Чернігівської обласної ради Анатолія Мельника у жовтні матеріалів було менше – 19, тоді як у вересні – 23 згадки.
Діяльність заступників голови ОДА Станіслава Прокопенко та Віктора Тканко також досить інтенсивно висвітлювали ЗМІ. Так у жовтні про Станіслава Миколайовича та його роботу було 13 згадок, а Віктора Миколайовича – 14 матеріалів. Інформація в основному стосувалася робочих поїздок, участі в нарадах, тощо.
Про діяльність заступників голови обласної ради Івана Коробко та Валентина Мельничука у жовтні інформації було менше – 3 та 4 згадки відповідно, тоді як у вересні було – по 6 матеріалів про кожного.
Народні депутати на Чернігівщині
Висвітлення діяльності народних обранців стосується в основному їх діяльності в Чернігівській області або розміщується інформація про їх думку з того чи іншого приводу.
До трійки лідерів за кількістю публікацій у вересні та жовтні потрапили Ляшко О.В., Чечетов М.В. та Рибаков І.О. Причому якщо у вересні різниця між кількістю згадок була 1-2 матеріали, то у жовтні між першим та третім місцем кількість матеріалів була вдвічі більша.
Так у вересні за кількістю згадок лідирував голова фракції “Реформи заради майбутнього” Ігор Рибаков – 16 публікацій. Причому в основному публікації стосувалися про діяльність помічників Ігора Олександровича в районах (участь в урочистостях, привітання від імені І.О. Рибакова). Сам пан Рибаков перебував в області під час урочистостей у Варвинському районі, ця подія також набула яскравого висвітлення. Також від імені голови фракції розміщуються замітки про думку народного обранця стосовно тієї чи іншої проблеми або питання (щодо нових правил НБУ, реформ, тощо).
Другим у вересні був Олег Ляшко – 15 згадок і Михайло Чечетов – 14 згадок.
Статті, розміщені від імені лідера Радикальної партії, критикують діючу владу або розповідають про те, що зробив депутат на Чернігівщині. Найбільш поширеною у вересні була стаття “Олег Ляшко: горе селянам від влади”.
Висвітлення діяльності Михайла Чечетова у районних ЗМІ стосувалася конкретних справ депутата, його участі у житті громади Чернігівського, Городнянського, Щорського районів.
У жовтні лідером за кількістю згадок став Олег Ляшко – 30 матеріалів, друге місце у Михайла Чечетова – 28 згадок і третє у Ігоря Рибакова – 17 згадок. Причому матеріали про діяльність керівника радикалів у деяких виданнях займають майже цілу сторінку (Наприклад, “В двух словах”).
Стабільно працює в інформаційному напрямку депутат Іван Іванович Куровський. І у жовтні і у вересні про його діяльність було 12 матеріалів. Практично всі вони стосуються його благодійницької діяльності.
Теж саме можна сказати і про Едуарда Прутніка. Про його діяльність у жовтні було 10 згадувань, у вересні – 8 згадок. Матеріали в основному про його благодійницьку діяльність.
Значно збільшилася інформаційна присутність депутата Сергія Андроса. У жовтні про його діяльність вже було 6 згадок.
Також рівномірно нагадує про свою діяльність Валерій Дубіль, хоча 4 згадки в місяць це можливо і надто скромно для людини, яка постійно допомагає людям та є відомим в Чернігові меценатом.
Благодійники та відомі люди Чернігівщини
Лідером за кількістю статей в цій категорії став Анатолій Мирошниченко. Про його діяльність було розміщено 42 матеріали. Слід відмітити, що всі статті розповідали про мецената, його допомогу в організації різних заходів, участі в святах. Подекуди кількість статей в одній газеті доходила до п’яти штук на одній сторінці. У вересні про Анатолія Костянтиновича було розміщено 11 матеріалів.
Лідером у вересні був Микола Рудьковський – 29 публікацій. У жовтні Микола Миколайович дещо знизив темп і про його згадували лише 21 раз. Інформація у друкованих виданнях була про благодійницьку діяльність та участь у заходах.
Слід відмітити, що пан Рудьковський і пан Мирошниченко інформують про свою діяльність практично однакову аудиторію.
Третьою за кількістю інформації про благодійну діяльність та участь у житті громади стала депутат обласної ради Надія Міклуха-Маклай – 6 згадок.
У жовтні та вересні в районних та обласних ЗМІ також згадувалися такі відомі люди як другий Президент України Леонід Кучма та директор товариства “Земля і Воля ” Леонід Яковишин.
Політичні партії та політичне життя
Найбільше згадок у районних та обласних виданнях було про Партію регіонів, “Батьківщину”, КПУ та СПУ. Партійні структури мало інформують про діяльність на місцевому рівні, більше розміщують привітання виборцям з нагоди різних свят та урочистостей. У жовтні Партія регіонів та СПУ святкували річниці створення це також додало кількості публікацій.
“Темники” у жовтні
Серед жовтневих “темників” можна виділити наступні:
– “Обласна влада підтримує афганців і чорнобильців” – 9 повторень;
– “Криза в Європі відлуння в Україні” – 7 повторень;
– матеріал з ідентичним текстом проте заголовки змінювалися “І знову про Юлю”, “Чи поверне Тимошенко борг українцям” – 13 повторень;
– “Космічний прорив України” – 7 повторень.
P.S. Цікаво, що про суд над Юлією Тимошенко та події, які супроводжували його, практично не мали висвітлення у районних виданнях. Інформацію про це надавали читачу обласні видання та районні, які не є комунальними.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.