Голови громад оцінили допомогу в децентралізації на Чернігівщині
Найбільше сприяють процесу децентралізації на Чернігівщині Президент, Чернігівський ЦРМС та Мінрегіон – таку думку в ході опитування висловили більшість голів об’єднаних територіальних громад області.

На початку лютого 2019 року громадська організація «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» провела анкетування серед голів 44 об’єднаних територіальних громад Чернігівської області з питанням хто їм найбільше допомагав у розбудові нового українського самоврядування.
Головам громад був запропонований перелік із 20 органів, установ та організацій, метою діяльності яких є забезпечення реалізації або сприяння реформі децентралізації в Чернігівській області. Кожен голова громади мав можливість розподілити 100 балів з-поміж вказаних інституцій і оцінити їх за шкалою від 0 до 20.
Висловлюємо вдячність більшості лідерів ОТГ за участь в опитуванні, представляємо його результати.
Тож беззаперечним локомотивом децентралізації голови громад визнають Президента України Петра Порошенка (9,29 балів). Це, очевидно, визнання політичного впливу Президента України на реалізацію реформи, розпочатої навесні 2014 року.
Серед всіх суб’єктів оцінювання регіонального рівня, на думку голів об’єднаних громад, лідером є Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування (8,85 балів і друге місце), директором якого є Ірина Кудрик. Як відомо, Чернігівский ЦРМС є установою, що здійснює свою діяльність в рамках Програми «U-LEAD з Європрю». У своїй діяльності Чернігівський ЦРМС безпосередньо взаємодіє і скеровується Міністерством регіонального розвитку.
Вже згадуване Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України займає третю позицію (7,75 балів). Очолюване Віце-прем’єр-міністром України Геннадієм Зубком, є центральним органом виконавчої влади, на який покладено завдання із реалізації державної регіональної політики, частиною якої і є реформа децентралізації.
Очолюваний Володимиром Гройсманом Кабінет міністрів увійшов до п’ятірки лідерів рейтингу (7,63 балів). Високий результат досягнутий попри останні непопулярні кроки Кабміну, які погіршили фінансову спроможність об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
Замикає п’ятірку лідерів Чернігівська обласна державна адміністрація (7,72 балів), головою якої наразі є Олександр Мисник. Звичайно, це оцінка скоріше попередника нинішнього голови – Валерія Куліча. А от чи зможе змінити Олександр Мисник існуючий рівень взаємодії з головами громад - покаже час. На виклики доведеться відповідати і при розподілі коштів державного дорожнього фонду, і при підведенні підсумків конкурсу ДФРР, і при визначенні мережі медичних закладів, що будуть збудовані за рахунок коштів державного бюджету.
Серед установ, які увійшли до десятки рейтингу - Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів (7,29 балів), який очолює Володимир Бойко, Чернігівське регіональне відділення Асоціації міст України (6,56 балів), керівником якого є Михайло Литвин, Департамент фінансів Чернігівської ОДА (5,87 балів), очолюваний Валерієм Дудком та Департамент економічного розвитку Чернігівської ОДА (5,62 балів), який очолює Олександра Хомик.
Також до десятки рейтингу увійшли народні депутати України, що обирались у відповідних округах Чернігівщини (6,03 балів). І хоча реалізація реформи децентралізації не відноситься до обов’язків народних депутатів України, але депутати-мажоритарники взаємодіють із місцевим самоврядуванням під час роботи в своїх округах, тому також потрапили до нашого списку оцінюваних суб’єктів.
Найвищий рівень оцінки взаємодії із новим місцевим самоврядуванням має народний депутат України по 207 округу Анатолій Євлахов (8,22 балів), друге місце посідає народний депутат України по 208 округу Валерій Давиденко (7,04 балів), третє місце ділять нардепи по 206 округу Максим Микитась (5,08 балів) та 209 округу Олександр Кодола (5,08 балів),
Завершує перелік депутат України по 210 округу Олег Дмитренко (4,07 балів). Народний депутат України по 205 округу Сергій Березенко до рейтингу взагалі не потрапив, оскільки його 205 виборчий округ має центром місто Чернігів, яке до децентралізаційної тематики виявляє мало інтересу.
Інші інституції запропоновані для оцінювання набрали менше 5 балів та не потрапили до десятки рейтингу, тому назвати такий результат досягненням складно. Це, зокрема, Верховна Рада України, чернігівські обласна та районні ради, районні державні адміністрації, низка місцевих асоціацій рад різних рівнів.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.