Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 02:43:37

Округ 206: Яку мету переслідують потенційні кандидати?

06.07.2012   13:31

Хоча офіційно виборча кампанія стартує 30 липня, але на сьогодні зрозуміло, що реально вона триває вже декілька місяців. І, мабуть, у 206 окрузі боротьба за голоси виборців розгорнулася найбільш гостро.

Першим її розпочав екс-нашоукраїнець, екс-тігіпковець Владислав Атрошенко, голова Наглядової ради ВАТ “Хліб Києва”, екс-губернатор Чернігівської області. Він уже на пасхальні свята активно розповсюджував подарунки по селах. Як повідомляли Інтернет-видання, майбутнім виборцям на півночі Чернігівщини та частково в обласному центрі було роздано більше 40 тисяч продуктових наборів, які складалися з двох кілограмів борошна і пляшки олії. Цю практику, як кажуть послідовники чесної передвиборчої боротьби, “підкупу виборців” він продовжив, розповсюджуючи в Чернігівському районі пакети з отрутою проти колорадських жуків, до яких входили два пакетики з речовиною, листівка від В. Атрошенка та інструкція з використання.

Роблячи професійний піар на локальних акціях, він позиціонує себе як “депутат обласної ради, меценат і безпартійний бізнесмен”. Цікаво, що навіть проводячи в обласному центрі власну діяльність, Владислав Атрошенко доволі чітко локалізується лише в Новозаводському районі Чернігова. Так, його приймальні працюють лише в цьому районі, газета “Дитинець” також розповсюджується лише там. Основні завдання, з якими пан Атрошенко планує йти до парламенту, – невідомі, так як на сьогодні майбутній кандидат у депутати обмежується лише загальними гаслами.

Піком “щедрості” потенційного кандидата став великий концерт на Красній площі. За підрахунками фахівців, він обійшовся (враховуючи гонорар таких артистів, як Вєрка Сердючка, підвіз глядачів з районів тощо) не менше ніж у сто тисяч доларів. Мабуть, якщо екс-губернатор насправді піклується про виборців, то ці кошти можна було витратити і на щось більш корисне для людей. Але витрати значних коштів до офіційного старту виборчої кампанії говорять про те, що Владислав Атрошенко піде на все, аби потрапити до парламенту, і, скоріше за все, переслідуючи виключно особисті цілі.

Провладним кандидатом в окрузі, без сумнівів, є перший заступник голови облдержадміністрації, керівник фракції Партії регіонів в обласній раді Станіслав Прокопенко. Як представник виконавчої гілки влади, він найбільш перспективний кандидат з точки зору виконання власної передвиборчої програми, основні пункти якої Станіслав Прокопенко вже окреслив у своїх виступах.

Це, насамперед, закони, які стосуються повернення на Чернігівщину території пріоритетного розвитку, що існувала в області в 2000 – 2005 роках, законодавче врегулювання ринку продажу молока тощо. На сьогодні завдяки першому заступнику голови облдержадміністрації не тільки на території 206 округу, але й на всій Чернігівщині ефективно використовуються територіальними громадами державні кошти на будівництво доріг та соціальну сферу.

Фахівці вважають, що належність до партії влади для Станіслава Прокопенка буде скоріше на користь, ніж заважати, так як опозиція досі, окрім постійної критики, нічого конструктивного й реального не пропонує. А позитивні зрушення в економіці, виконання соціальних програм реально показують виборцю, хто для нього працює. Враховуючи єдність дій усіх гілок влади – від сільради до парламенту, від районних адміністрацій до Президента України – перегодований політичними баталіями виборець може надати переваги стабільності, а не популізму.

На сьогодні Станіслав Прокопенко – єдиний потенційний кандидат в окрузі, на якого орієнтується місцева влада для лобіювання інтересів Чернігівської області у Верховній Раді.

Найбільша інтрига зберігається у стані опозиції. Єдиного кандидата ще нема, а можливо, і не буде.
Найбільш активно в окрузі працює директор комунального підприємства “Агентство інвестиційного розвитку Чернігівського району”, голова Чернігівської районної організації політичної партії “Фронт Змін” Володимир Поліщук. Ще в 2006 році він балотувався до обласної ради за списком СПУ. Позиціонує себе як меценат і досвідчений аграрник. У політичному плані скоріше займає нішу радикального борця, ніж досвідченого політика.
Йому в окрузі протистоїть представник ВО “Батьківщина” Віталій Корж. Народний депутат України 4, 5 та 6-го скликань, у 2007 році №48 у списку Блоку Ю.Тимошенко. Багато хто вважає: якщо він не зможе потрапити до прохідної частини списку, то буде намагатися потрапити у округ як єдиний кандидат від опозиції. Але не факт, що Володимир Поліщук прийме це і відмовиться взяти участь у виборах.
Що може запропонувати опозиційний кандидат чернігівським виборцям? Конкретних гасел немає.

Серед інших потенційних кандидатів по 206 округу називають також Юрія Тарасовця та Олександра Кириченка.

Юрій Тарасовець – голова міської організації політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”, комерційний директор ТОВ “Чернігівміськбуд”, голова постійної комісії Чернігівської міської ради з питань архітектури, будівництва та регулювання земельних відносин.

12 червня народний депутат України Олег Зарубінський представив нового голову Чернігівської обласної організації Народної партії. На цю посаду за годину до прес-конференції обрали Олександра Кириченка. На цій же прес-конференції було оголошено, що новообраний голова буде балотуватися по 206 округу. Олександр Кириченко вже намагався поборотися за місце міського голови Чернігова в 2010 році.

Вони обидва фактично ще не розпочали власної виборчої кампанії, хоча, за деякою інформацією, розгорнули діяльність власних штабів. Якщо “ударівець” буде ховатися за фігурою Віталія Кличка, то на кого сподівається представник Народної партії – невідомо.

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).