Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 квітня, 06:21:52

Кому належать аптечні пункти в лікарнях Чернігова

27.12.2016   07:52Агенцiя

Майже у всіх медичних закладах працюють аптечні пункти, щоб не треба було далеко бігати, а відразу взяти те що лікар виписав і скоріше почати одужувати. Аптечні пункти в лікарнях це безпрограшний бізнес.

Ми вирішили проаналізувати які аптечні пункти знаходяться в Чернігівських лікарнях і кому вони належать. Для дослідження ми взяли “Чернігівську обласну лікарню”, “Чернігівську міську лікарню №1”, “Чернігівський обласний онкологічний диспансер”, Комунальний лікувально-профілактичний заклад “Чернігівська центральна районна лікарня”, для прикладу взяли ще і "Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького" Ніжинської міської ради.Лікарні відібрані за принципом найбільших замовників закупівель.


Ліки України

Почнемо з підприємства яке представлене в усіх вибраних нами закладах. Це комунальне підприємство Чернігівської обласної ради "Ліки України", керівник Варнавський Сергій Дмитрович, депутат обласної ради сьомого скликання від партії “Опозиційний блок”. Сергій Дмитрович співзасновник цілої низки Прилуцьких підприємств, але зараз працює на посаді директора КП “Ліки України”, до речі єдине підприємство, яке приймає участь в електронних торгівлях Prozorro. Зі слів Сергія Дмитровича “Ми приймаємо участь в Prozorro тільки тому, що керівники медичних закладів самі телефонують і просять зайти на торги, щоб вони відбулись. Бо інакше медичні заклади залишаться без медичних препаратів та ліків.”

У 2015 році КП “Ліки України” було задіяно в судовій справі проти ТОВ “Омега 555” яка діяла без відповідної ліцензії на оптову торгівлю лікарськими засобами та була постачальником лікарських засобів КП «Ліки України».

Під час досудового розслідування, було допитано в якості свідка начальника торгово-виробничого відділу КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради, яка повідомила, що на час призначення на посаду начальника торгово-виробничого відділу, договір між ТОВ «ОМЕГА 555» та КП «Ліки України» ЧОР був вже укладений. Замовлення продукції здійснювалось за допомогою електронної пошти, або зв‘язавшись безпосередньо з менеджером ТОВ «ОМЕГА 555» по мобільному телефону.

Кримінальне провадження відносно посадових осіб КП “Ліки України” ЧОР закрите у зв’язку з відсутністю в їх діях складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.321-1 КК України – обіг фальсифікованих лікарських засобів.

На даний час КП “Ліки України” не має жодних правовідносин з ТОВ “Омега 555”.
 

ТОВ “Аптека№25 плюс” та ТОВ “Акбофарм”

До Варнавського на посаді директора КП “Ліки України” працювала Ковпак Наталія Іванівна, яка зараз очолює ТОВ "Аптека№25 плюс" та ТОВ "Фармацевтична фірма "Акбофарм". ТОВ "Аптека№25 Плюс" присутнє в КП “Чернігівська обласна лікарня” та ЧМЛ№1. В свою чергу ТОВ "Фармацевтична фірма "Акбофарм" присутня лише в “Чернігівській обласній лікарні”. Серед засновників ТОВ "Аптека №25 плюс" - син начальника СЕС Максим Донець, Мисник Наталія Володимирівна і Пономаренко Євген Олександрович. Та ж сама Мисник Н.П. є засновником ТОВ "Віні-2" разом з нею засновником є Калініченко Володимир Михайлович. Є фірма ТОВ "МІВІДА", яка розливає і продає мінеральну воду "Остреч".Засновники цього товариства  Пономаренко Олександр Євгенійович (син засновника Аптеки №25), Калініченко Ніна Микитівна (дружина засновника "Віні-2") та Фаль Володимир Петрович– головний лікар Чернігівської міської лікарні №2. Якщо врахувати що одну з дочок Володимира Петровича звуть Наталія, то зв'язок між ними стає очевидний.
 

ПП “Світ здоров'я ЗЖС”

Приватне підприємство “Світ здоров'я ЗЖС” представлене у ЧМЛ№1 та КЛПЗ ”Чернігівська районна центральна лікарня” Його керівники Сергеєва Антоніна Миколаївна та Зименко Микола Володимирович. В назві цього товариства“Світ здоров'я ЗЖС” ці два прізвища поєднує таємнича літера “Ж”, деякі люди кажуть що за цією літерою криється Жиденко Андрій Михайлович, наразі головний лікар Чернігівської обласної лікарні. Його дружина Чабан Тетяна Олексіївна до 2011 року була одним ззасновників цього підприємства.
На даний час Тетяна Олексіївна один з засновників ТОВ “Медик-Стар” яке згідно КВЕД також займається загальною медичною практикою, оптовою та роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами.


ТОВ "Фірма "СНГ" та інші аптечні пункти

ТОВ "Фірма "СНГ", яке має своє представництво в усіх вибраних лікарнях окрім “Ніжинської міської лікарні” і лише один раз виходило на торги в ProZorro з Інститутом сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук України на суму 4836,50грн. Його очолює незмінний керівник Нагайчук Василь Янкович, який в далекому минулому - 2002 році був представником партії “Єдність”.


ТОВ "Аптека№96" представлена у ЧМЛ№ 1. Її керівник Будник Ігор Богданович.


Аптека “Сальвія” представлена у ЧМЛ№ 1 її керівник Шенфельд Сергій Олегович.


ТОВ "ФФ "Лек-Віл" представлена у ЧМЛ№1 та “Центральній районній лікарні” її керівник Лебедев Володимир Володимирович, також йому належить ТОВ “Фармгарант”


ТОВ "Медінтех" представлена у “Чернігівському обласному онкологічному диспансері” її керівник Кулич Володимир Олексійович.


ТОВ "Ескулап" знаходиться у “Центральній районній лікарні”, керівник Темпчур Олександр Анатолійович.


ЗАТ "Аптека № 180" знаходиться у “Центральній районній лікарні”. Керівник Закидальська Тетяна Віталіївна балотувалась до Чернігівської обласної ради в 2015 році як представник політичної партії “Партії простих людей Сергія Капліна”. Раніше Тетяна Віталіївна була керівником ТОВ “Фармгарант” та ТОВ "Аптека№ 25 Плюс".


Аптечний ринок та ринок ліків дуже цікавий та заплутаний і розібратись в ньому дуже важко навіть з тими відкритими реєстрами що існують. Багато підприємств пов’язані між собою керівниками або засновниками.
Данні отримані за допомогою аналітичної платформи YouControl та даних у вільному доступі мережі Internet.
Дослідження проведене ЧОГО “Центр політичних студій та аналітики” в рамках проекту "Забезпечення ефективних медичних витрат" за фінансової підтримки програмної ініціативи "Громадське здоров`я" міжнародного фонду "Відродження".

Останні новини Чернігівщини

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи 15:56

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 квітня в області щеплено першою дозою 8144 осіб.

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).