Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 07:55:35

Результати моніторингу стану довкілля в області за 2 квартал 2016 р.

16.07.2016   10:34Агенцiя

Результати проведених лабораторних досліджень за квітень-червень 2016 року свідчать, що стан забруднення навколишнього середовища залишається стабільним.

Відповідно до Програми соціально-гігієнічного моніторингу в Чернігівській області фахівцями лабораторного центру санепідслужби області проводиться моніторинг стану об`єктів навколишнього середовища за показниками якості: води питної централізованого та децентралізованого водопостачання; води відкритих водойм, атмосферного повітря, ґрунту.


Питна вода централізованого та децентралізованого водопостачання.

Вода поверхневих водоймищ для господарсько-питного водопостачання Чернігівської області не використовується. Для централізованого водопостачання області використовуються виключно підземні води, які продовжують залишатися надійним джерелом водокористування, особливо в сільській місцевості.
Якість питної води, що надходить до споживачів залежить від цілого ряду факторів, основними з яких є стан джерел водоспоживання, виконання технологічного режиму на станціях водопідготовки, санітарно-технічний стан централізованих систем водопідготовки та мереж водопостачання, рівень лабораторного контролю за якістю води на всіх етапах її підготовки і подання населенню.
Оцінка результатів досліджень проб води питної проведена відповідно до ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».
За результатами моніторингових спостережень виявлено перевищення рівнів хімічних речовин в воді централізованого водопостачання:
- заліза - у воді окремих сільських водопроводів Новгород-Сіверського, Бахмацького, Ріпкинського, Чернігівського районів; відомчих водопроводів Ріпкинського, Чернігівського районів та комунальних водопроводів Козелецького, Коропського районів;
- фторидів - комунальних водопроводів Корюківського, Прилуцького районів та м. Ніжин;
-марганцю - деяких відомчих водопроводів Прилуцького, Ріпкинського районів, комунального водопроводу Чернігівського району.
Підвищений вміст заліза та марганцю погіршує органолептичні властивості води. При концентрації фтору більше ніж 2 мг/дм3 збільшується ураженість населення флюорозом.
Вміст нітратів у водопровідній воді знаходиться в межах нормативів.
За мікробіологічними показниками не відповідала нормативу вода питна централізованого водопостачання з окремих водопроводів Бахмацького, Варвинського, Н-Сіверського, Ріпкинського, Талалаївського, Чернігівського районів, м. Прилуки.
За вмістом заліза вода з джерел децентралізованого водопостачання не відповідала нормативу в окремих населених пунктах Козелецького, Чернігівського районів; фторидів - Городнянського району.
Вміст нітратів в воді колодязній перевищував норматив в окремих населених пунктах Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Козелецького, Корюківського, Куликівського, Коропського, Ніжинського, Н-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Сосницького, Талалаївського, Чернігівського, Сновського районів, що свідчить про давнє органічне забруднення.
За мікробіологічними показниками не відповідала нормативу вода питна джерел децентралізованого водопостачання в деяких населених пунктів Городянського, Козелецького, Корюківського, Менського, Носівського, Ріпкинського, Сосницького, Чернігівського районів.
Спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних з водним фактором передачі, в області не зареєстровано.
Отже, якість води централізованого водопостачання населення області залишається стабільною. В основному вода не відповідає нормативу за рівнем хімічних речовин, що в більшості випадків обумовлене надлишковим їх вмістом у водоносних горизонтах, де формуються підземні води. Викликає занепокоєння незадовільна якість води колодязної за вмістом нітратів, що може сприяти виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей молодшої вікової категорії.
Вода відкритих водойм. Упродовж 2 кварталу поточного року проведені дослідження води відкритих водойм з 37 контрольних створів на відповідність вимогам СанПиНу 4630-88 «Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения».
За санітарно-хімічними показниками (залізо, марганець) не відповідали нормативу проби води річок Десна, Снов, Білоус, Стрижень, Удай, Бреч, Чибриж, що протікають на території Куликівського, Яновського, Чернігівського, Корюківського, Городнянського районів, міст Чернігів та Прилуки. За бактеріологічним показником (індекс ЛКП) не відповідали нормативу зразки води річок Білоус та Стрижень, що протікають на території м. Чернігів.
Забрудненню води поверхневих водойм сприяють скиди неочищених, недостатньо очищених господарсько-побутових стічних вод та зливових вод.


Ґрунт.

Проводилися систематичні моніторингові дослідження ґрунту по затверджених контрольних точках в межах житлової забудови в зонах впливу промислових підприємств та автомагістралей, полігонів твердих побутових відходів (ТПВ), а також зонах пляжів.
За результатами досліджень вірусологічні показники, вміст залишкових кількостей пестицидів знаходяться в межах норми. 7,3 % проб не відповідали за вмістом свинцю в ґрунті в зонах впливу полігонів ТПВ, промислового підприємства (Менський, Борзнянський, Корюківський р-ни). 6,8 % досліджених проб не відповідали нормативу за паразитологічними показниками. Незначне бактеріальне забруднення виявлено в ґрунті житлової зони деяких контрольних точок м. Чернігів.


Атмосферне повітря.

Лабораторні дослідження атмосферного повітря проводились на 27 підфакельних та 31 маршрутних постах. 1,1 % проб повітря, відібраних в контрольних точках в зоні впливу автотранспорту м. Чернігів у денний час доби, не відповідали «Гранично допустимим концентраціям хімічних і біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць», затверджених т.в.о. ГДСЛ України 3 березня 2015 р.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.