Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 жовтня, 06:02:48

Український виборець повен песимізму та критично оцінює “гречку”

11.04.2012   15:39Агенцiя

Виборці чітко ідентифікують роздачу продуктових наборів, ліків та подарунків, як підкуп і лише 4,2 % готові голосувати за того кандидата, від якого отримали “презент”. Прямий підкуп (гроші) вплинуть на волевиявлення 9,9 % громадян, хоч для 8,2 відсотків важливою є пристойна ціна.

Такі дані було оприлюднено за результатами репрезентативного опитування, проведеного 30 березня – 4 квітня Соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом “Демократичні ініціативи”. Цифри, порівняно з 2010 роком, коли ОПОРА замовляла схоже опитування, більш ніж оптимістичні. Тоді, нагадаю, майже кожен 5 громадянин готовий був проголосувати за “чорта лисого”, якщо кандидат розщедриться на живі гроші. В той же час, виборці таки вбачають в своїй активній участі у голосуванні метод протидії фальсифікаціям.

Вражає інше, від виборів до виборів українці не вірять в чесну кампанію та її результати. І не грає ролі те, хто при владі. Сьогодні та у 2007 році більше 60% громадян скептично ставляться до перспектив демократичності інституції виборів в Україні. Якщо американець чи європеєць починає з 100% довіри і втрачає її за об’єктивних обставин, то українець починає з 0 і додає лише, якщо на те є конкретні причини. Таке щеплення проти романтизму щодо виборів зроблена не сьогодні. Кожен з попередніх Президентів доклався до підвищення больового порогу громадян, а хтось не зробив нічого, щоб закріпити позитивні тенденції. Тож, через дії або бездіяльність наших Гарантів, українці перетворилися на прагматичних циніків. І це, напевно, добре. Адже, обдурити громадян досить важко, а от забезпечити справді конкурентну кампанію, яка буде здійснена в правовому полі та з дотриманням міжнародних стандартів, не намагався ніхто.

Радує ж те, що довіра до українських громадських спостерігачів підвищується. І зараз ми маємо 35,2 % респондентів, які переконані в нашій корисності. Тож, довіра до окремих інституцій все ж.

http://www.opora.org.ua/blogs/1357-ukrajinskyj-vyborec-poven-pesymizmu-ta-krytychno-ocinjuje-grechku

Останні новини Чернігівщини

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

Нарубали лісу на 3 мільйони 22:01

Завдали державі збитків на понад 3 мільйони гривень: поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо незаконної порубки лісу організованою злочинною групою

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики 21:46

Чернігівські атлети вибороли дві бронзові медалі на командному чемпіонаті України з легкої атлетики серед дорослих та найближчих вікових груп, що проходив у Львові з 24 по 26 вересня 2022 року

У Ніжинській громаді стартує проєкт з розвитку мобільності 21:41

Ніжинська громада зустрічала гостей - експертів з питань планування, проєктування та організації велосипедної інфраструктури від Bike City consulting.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини