Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 20:33:37

Доходи місцевих бюджетів за січень-квітень зросли

10.05.2016   11:49Агенцiя

Заборгованість в освітній та медичній галузях поки що залишається.

За січень-квітень доходи місцевих бюджетів (без урахування трансфертів) склали 910,1 мільйона гривень. До загального фонду надійшло 898,2 мільйона гривень, до спеціального – 11,9 мільйона. Бюджетні призначення виконано на 143,2%. При цьому по загальному фонду – на 143,4%, спеціальному – на 128,6%.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи зросли на 312,8 мільйона гривень, або на 52,4%.

У структурі доходів місцевих бюджетів домінуючу позицію займає податок на доходи фізичних осіб. За чотири місяці поточного року він склав 496,7 мільйона гривень. Це на 179,9 мільйона, або на 56,8% більше порівняно з відповідним періодом 2015-го. Бюджетні призначення по податку на доходи виконані на 134,7%.

Податку на нерухоме майно в частині плати за землю надійшло 146,6 мільйона гривень – планові показники виконано на 140,3%. Надходження зросли на 48,7 мільйона гривень, або на 49,7%.

Фінансові ресурси першочергово спрямовувались на оплату праці. Так, у квітні на здійснення цих виплат в бюджетах районів, об’єднаних територіальних громад і міст обласного значення направлено 71,7% усіх видатків, загалом на захищені статті – понад 90%.

Станом на 1 травня заборгованість із виплати заробітної плати становила 19 мільйонів гривень. Причини затримки з виплатою зарплати – обмеженість у місцевих бюджетах області власних доходів, загальна незбалансованість бюджетів, а також невідповідність обсягів освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету реальній потребі в коштах на здійснення видатків установами освіти та охорони здоров’я.

Так, згідно із законодавством про Державний бюджет України на 2016 рік освітня та медична субвенції районам, містам обласного значення та об’єднаним територіальним громадам затверджені в обсязі, що менше видатків 2015 року, приведених до умов 2016-го. Освітня субвенція менша в середньому на 10,7% (на 116,6 мільйона гривень), медична – на 17,8% (на 146,2 мільйона). Згідно з помісячним розписом обсяг освітньої субвенції у січні-квітні передбачений у сумі 275 мільйонів гривень. При цьому фактичні видатки лише на заробітну плату та енергоносії загальноосвітніх шкіл склали 372,4 мільйона гривень. Медична субвенція затверджена в сумі 213,2 мільйона гривень. Це менше фактичних видатків тільки на зарплату та енергоносії на 50,5 мільйона гривень, або на 19,1%.

Заборгованість погашається по мірі надходження власних доходів до місцевих бюджетів, базової дотації, а також освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету.

Повнота та своєчасність виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ під постійним контролем і увагою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.