Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 березня, 07:47:13

І квартал: показники соціально-економічного розвитку Чернігівської області

06.05.2016   09:56Агенцiя

За січень-березень індекс промислового виробництва порівняно з відповідним періодом минулого року склав 114,3%.

Це дозволило Чернігівщині зайняти 2 місце серед інших областей країни. Адже середній показник по Україні – 103,7%.

З приростом в 1,7 рази спрацювали підприємства машинобудування. Покращено показники з виробництва харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів (+40,7%), з текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри (+30,0%), з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (+1,4%). Гарні результати і в металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування (+40,7%), а також у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (+17,9%).

Водночас, скорочено обсяги у добувній промисловості та розробленні кар’єрів (-19,9%), виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічної діяльності (-40,6%), виробництві хімічних речовин і хімічної продукції (-2,2%).

У І кварталі реалізовано промислової продукції на суму 4,5 мільярда гривень. Це 1,2% від загальнодержавного обсягу.

Виробництво валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств за січень-березень залишилось на рівні минулого року (показник у сільськогосподарських підприємствах – 102,8%, в господарствах населення – 97,2%). Середня ж цифра по Україні – 98,3%.

Обсяг виконаних будівельних робіт за січень-березень цього року зменшився на 18,5% і склав 81 мільйон гривень.

Зовнішньоторговельний оборот товарами – 106,3 мільйона доларів США. Це на 32% менше, ніж за відповідний період минулого року. Експорт зменшився на 45% (до 51 мільйона доларів США), імпорт – на 13% (до 55,3 мільйона доларів). Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 4,3 мільйона доларів.

Оборот роздрібної торгівлі (з урахуванням обороту фізичних осіб) за січень-березень склав 5,1 мільярда гривень (96,5 %).

Індекс споживчих цін в області у порівнянні з груднем 2015 року – 101,6%. Практично, як і показник по Україні.

Рівень зареєстрованого безробіття становив 2,3%. При цьому всеукраїнський показник – 1,7%.

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників у березні 2016 року склала 3883 гривень, що на 30,6% більше, ніж у березні минулого року. Проте в реальному вимірі вона зменшилась на 7,8%.

Станом на 1 квітня загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати становила 20,8 мільйона гривень, зросла з початку року на 9,2%. У тому числі на економічно активних підприємствах – 11,6 мільйона гривень (більше на 3%), на підприємствах-банкрутах – 6,9 мільйона гривень, на підприємствах, що призупинили діяльність, – 2,3 мільйона гривень.

Середній розмір пенсійних виплат станом на 1 квітня 2016 року становив 1573,44 гривні. Це на 46,5% перевищує прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Останні новини Чернігівщини

Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22

26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.

«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18

«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.

Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12

Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.

Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52

У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.

27 лютого: цей день в Україні і світі

27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50

День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини