Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 19:12:31

Дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів

28.01.2016   08:19Агенцiя

Чернігівським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України проведено дослідження ринку житлово-комунальних послуг з вивезення побутових відходів, за результатами якого встановлено наступне.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки встановлені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» (надалі - Закон).

Четвертим та десятим пунктами статті 7 Закону визначено повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг, зокрема: визначення виконавця послуг; здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг.

Частиною першою статті 19, пунктом 1 частини першої та пунктом 1 частини третьої статті 20 Закону, пунктом 3 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070  (надалі - Правила),  передбачено, що послуги з  вивезення побутових відходів (надалі – Послуги) надаються на підставі договору, який укладається між фізичною або юридичною особою та виконавцем Послуг. Договір про надання Послуг укладається відповідно до типового договору, затвердженого додатком 1 до Правил (надалі - Типовий договір).        

Обсяг надання Послуг розраховується на підставі норм, затверджених органом місцевого самоврядування (пункт шостий Правил).

Норми можуть розроблятися органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, що надають Послуги, іншими зацікавленими організаціями.

За результатами проведеного дослідження, в територіальних межах Чернігівської області, встановлено, що районні, міські та селищні ради (надалі – Ради) не в повному обсязі виконують обов’язки щодо забезпечення об’єктивного розрахунку та затвердження норм надання Послуг,  а також здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг.

Так, Ради, в межах повноважень передбачених Законом, визначили виконавцями Послуг - комунальні підприємства, які в силу статті 17 Закону України «Про місцеве самоврядування» їм підпорядковані та підконтрольні.

При цьому, діючі норми Послуг, затверджені, відповідними рішеннями виконавчих комітетів Рад, на підставі наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №75 від 22.03.2010 «Про затвердження рекомендованих норм надання послуг з вивезення побутових відходів», який втратив чинність у 2011 році.

Таким чином, комунальні підприємства надають Послуги за нормами, які не відповідають чинному законодавству, що свідчить про створення Радами умов для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції.

Водночас, не виконання Радами повноважень щодо здійснення контролю за діяльністю комунальних підприємств на ринку Послуг, призвело до вчинення останніми порушень законодавства про захист економічної конкуренції - укладення із споживачами Послуг договорів, умови яких не відповідають вимогам Типового договору.

З метою, припинення вищевказаних порушень, територіальним відділенням надано рекомендації:

- Ічнянській міській, Коропській, Куликівській, Срібнянській селищним радам щодо забезпечення контролю за дотриманням чинного законодавства з захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг,   а також попередження виникнення умов  для вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції;

- Носівській, Ніжинській, Семенівській, Ічнянській міським, Сосницькій селищній радам, КП «Сосницьке комунально-житлове управління», КП «Ревна», КП «Виробниче управління комунального господарства», КП «Носівка комунальник», КП «Ічнянське виробниче управління житлово-комунального господарства» щодо здійснення перегляду та затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів, відповідно до вимог чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 16:48

З початку епідсезону по Чернігівській області перехворіло 12,6% населення.

На кордоні з Білоруссю у сховку вантажівки виявили широкий асортимент запчастин до верстатів з обробки дерева та металу

На кордоні з Білоруссю у сховку вантажівки виявили широкий асортимент запчастин до верстатів з обробки дерева та металу 16:19

Учора в пункт пропуску «Нові Яриловичі» на виїзд з України прибув громадянин України на вантажівці «Volvo».

Чернігівець без водійський прав та з ознаками алкогольного сп’яніння скоїв ДТП

Чернігівець без водійський прав та з ознаками алкогольного сп’яніння скоїв ДТП 14:20

Вчора, близько 19-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Маліновського сталася дорожньо-транспортна пригода – легковик Daewoo Nubira зіткнувся з електроопорою та перекинувся. За вказаною адресою негайно виїхав один з екіпажів патрульної поліції.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували шість осіб та 173 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували шість осіб та 173 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:02

Упродовж минулого тижня з 5 по 12 квітня щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 190 чоловік особового складу та 66 одиниць спеціальної техніки.

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулася щотижнева оперативна нарада 13:54

12 квітня міський голова Олександр Кодола провів оперативну нараду.