Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 квітня, 03:29:34

Робота прокуратури спрямована на попередження правопорушень серед дітей

28.10.2015   08:05Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівщини вжито низку системних заходів щодо підвищення ефективності діяльності у сфері захисту прав і свобод дітей.

Проблема злочинності неповнолітніх завжди актуальна, адже від того, як вона вирішується, залежить не лише стан криміногенної ситуації, а й моральний клімат у суспільстві.

Злочинність неповнолітніх має ті самі соціальні причини, що і злочинність дорослих: поширення безробіття, загальне зниження матеріального рівня населення, відсутність нормальних побутових умов.

Завдяки вжитим заходам за 9 місяців поточного року досягнуто зменшення кількості злочинів, вчинених неповнолітніми або за їх участю, на 17,6 % (з 193 до 159), по державі – збільшення на 1,8 %. Кількість дітей, які їх вчинили, зменшилася на 32,7 % (з 113 осіб до 76), по державі – ріст на 1,9 %.

Не допущено збільшення злочинів, вчинених повторно неповнолітніми,  які звільнені від відбування покарання з випробуванням.

У Варвинському, Коропському, Куликівському та Талалаївському районах підлітки злочинів взагалі не вчиняли.

Прокурорами перевірено додержання законодавства під час здійснення профілактичних заходів кримінальною міліцією у справах дітей та кримінально-виконавчою інспекцією, на усунення виявлених порушень  внесено 24 акти реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 17 службових осіб.

Найбільш поширеними злочинами серед неповнолітніх є крадіжки майна. Найчастіше викрадають побутову техніку, мобільні телефони, ювелірні вироби, велосипеди, продукти харчування, одяг. Останнім часом «популярністю» користуються набагато дорожчі речі – транспортні засоби (автомобілі, мопеди). При цьому правопорушники часто використовують силу: вступають у бійку, заподіюють тілесні ушкодження.

До прикладу, двоє братів з смт Березна Менського району, один з яких неповнолітній, двічі пограбували дачний будинок у сусідньому селі. Як з’ясовано, хлопці з «неблагополучної» сім’ї, в якій ніхто не працює, мати вживає алкогольні напої, батько – у місцях позбавлення волі. Неповнолітній вже судимий за викрадення мотоцикла та майна на суму понад 5 тис грн. Його засуджено до 3 років 6 місяців позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік 6 місяців.

Недостатня взаємодія правоохоронних органів та органів виконавчої влади не дозволила спрямувати зусилля на усунення причин і умов дитячої злочинності, тому стан додержання законодавства, спрямованого на попередження правопорушень серед дітей, розглянуто на міжвідомчій нараді у прокуратурі області.

Діяльність правоохоронних органів області у сфері протидії злочинності, у т.ч. підліткової, стала предметом розгляду на координаційній нараді. За їх результатами розроблено додаткові узгоджені заходи щодо удосконалення профілактики злочинності серед неповнолітніх.
 

Останні новини Чернігівщини

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон

Карантин: Кабмін опублікував список нових заборон 16:39

Кабінет міністрів на засіданні 1 квітня запровадив більш жорсткі заходи безпеки на період карантину до 24 квітня 2020 року.

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини