Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 червня, 08:48:48

Як живуть переселенці у Чернігівській області: цифри та факти

12.09.2015   10:20Агенцiя

Громадська організація "Асоціація регіональних засобів масової інформації" дізнавалась: чи створюють органи влади умови для нормального проживання сімей переселенців.

Для цього у відповідні служби було спрямовано 7 запитів на публічну інформацію. Нижче — опрацьована та узагальнена інформація.


Загальні дані


Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб — понад 12 тисяч. Їх офіційний облік здійснюють управління соціального захисту. Всього станом на 1 липня 2015 року обліковується 9176 осіб.

Найбільше осіб даної категорії у Чернігові (2990), Ніжині (489), Прилуках (443), Козелецькому (509), Бахмацькому (389) та Бобровицькому (379) районах. Найменше — у Варвинському (121), Талалаївському (124), Новгород-Сіверському (128) Сосницькому (139), Семенівському (139), Ніжинському (135) та Ріпкинському (131) районах.

В області станом на 1 липня 2015 року отримують пенсію через установи Пенсійного фонду України 4721 особа (53 — з АР Крим, 4668 — з Донецької та Луганської областей).

У 6 місцях компактного проживання розселено до 100 чоловік (переважно у гуртожитках у Бобровиці, Куликівці та Ніжині.

 
Як допомагаємо

Переселенці, які звертаються до органів влади, можуть отримати кваліфіковані роз'яснення щодо призначення соціальних допомог, отримання пенсій, працевлаштування, надання статусу безробітного або ж відновлення втрачених документів.

Щомісячно сім'ям внутрішньо переміщених осіб виплачується адресна допомога для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату послуг ЖКГ. Приклади: у січні 3445 сімей сукупно отримали 2716,6 тисячі гривень; у червні 2762 сім'ї отримали 4267,5 тисячі гривень. Загалом у І півріччі 2015 року виплачено 24,3 мільйона гривень такої допомоги.

Станом на 1 липня 2015 року в центрах зайнятості Чернігівської області перебувало на обліку 587 внутрішньо переміщених осіб. Найбільше таких громадян перебуває на обліку у Чернігівському міському ЦЗ (260), Прилуцькому (56) та Ніжинському (28) міськрайонних ЦЗ. Більша частина — жінки (63%). Середній вік — 37 років, з вищою освітою — 25%, професійно-технічною — 27%, загальною середньою — 25%. Сума виплаченої допомоги по безробіттю на одну особу у середньому становить 4000 грн.

Через центри зайнятості працевлаштовано 203 особи. Основні професії, за якими працевлаштовані громадяни, — вихователь, лікар, монтер колії, підсобний робітник, продавець.

Щодо практичної допомоги переселенцям, то тут переважали послуги з тимчасового розміщення, забезпечення продуктами харчування, одягом, взуттям, іншими видами гуманітарної допомоги, психологічна допомога, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, спільні заходи центрів зайнятості з волонтерськими та громадськими організаціями.

Водночас обласної чи місцевих програм підтримки внутрішньо переміщених осіб немає.

 
Для дітей та молоді


Зарахування учнів з сімей переселенців до дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів області відбувалось за спрощеною процедурою.

Станом на 16 липня 2015 року в області проживало 1049 дітей з родин внутрішньо переміщених осіб (948 дітей переселенців з Донецької та Луганської областей, 101 — з АР Крим).

У дошкільні навчальних закладів влаштовано 252 дітей, до загальноосвітніх навчальних закладів — 754 дитини, до інтернатних закладів — 21 дитина. Крім того, у сім'ях виховується 21 дитина віком до 3 років, які не потребують влаштування у дошкільні навчальні заклади.

У 2014 - 2015 навчальному році у професійно-технічних навчальних закладах області навчалось 14 учнів із числа дітей із родин внутрішньо переміщених осіб.

Вступили (перевелись) до вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації області 85 студентів із таких родин (до університетів і інститутів — 54, до коледжів і технікумів — 31). Найбільше ж студентів навчалось у Чернігівському національному технологічному університеті (27), Ніжинському державному університеті імені М. Гоголя (15), Прилуцькому агротехнічному коледжі (6).


Охорона здоров'я


Станом на 1 липня 2015 року до закладів охорони здоров'я за медичною допомогою звернулось 2992 особи, з яких 1092 — діти. 731 особа пролікована в умовах стаціонару. У родинах внутрішньо переміщених осіб народилось 66 дітей.

Для забезпечення медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб запроваджено спрощений механізм огляду в обласному центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та складання, у разі необхідності, індивідуальної програми реабілітації.

Окремих спеціальних програм з медичної підтримки внутрішньо переміщених осіб в області не приймалось.

Останні новини Чернігівщини

Викрадення майна на 1,4 млн грн: на Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо організованої злочинної групи крадіїв 13:47

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду обвинувальний акт щодо організатора злочинної групи.

Міська рада затвердила рішення, яке є ще одним кроком у напрямку будівництва житла для власників пошкоджених осель 13:46

23 голосами обранці під час 32-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання підтримали рішення "Про затвердження комунальному підприємству "Чернігівбудінвест" Чернігівської міської ради технічної документації із землеустрою щодо поділу".

В Чернігові поліцейські викрили роздрібного наркоторговця, який збував психотропні речовини шляхом «закладок» 13:44

Оперативники підрозділу по боротьбі з наркозлочинністю карного розшуку поліції Чернігівщини спільно з поліцейськими Чернігівського райуправління затримали 23-річного мешканця Чернігова після чергової партії забороненого «товару».

Піротехніки Чернігівщини вилучили 6 вибухонебезпечних предметів сучасної війни

Піротехніки Чернігівщини вилучили 6 вибухонебезпечних предметів сучасної війни 13:42

Учора, 1 червня, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області відпрацювали 3 звернення та вилучили 6 вибухонебезпечних предметів.

Екскурсія до зоопарку, розваги та смаколики: профспілка поліції Чернігівщини організувала для дітей незабутнє свято 13:39

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей первинна профспілкова організація ГУНП в Чернігівській області Всеукраїнської профспілки Національної поліції влаштувала свято для дітлахів колег-спілчан. Малеча весело та активно провела дозвілля у Менському зоопарку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини