Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 серпня, 16:10:45

Більшість чернігівців не знають свого депутата в міськраді та скоріше проголосують за партійну прив’язку кандидата – результати опитування

19.06.2015   06:45Агенцiя

Соціологічне опитування проводилося Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень на замовлення ТОВ "Ліга" у місті Чернігові.

Згідно з результатами дослідження, проведеного у травні-червні 2015 року, більшість респондентів незадоволені результатами Революції Гідності в Чернігові, переконані в корумпованості міської влади, негативно ставляться до можливості Олександра Соколова вчергове балотуватися на посаду міського голови, в своїх же політичних вподобаннях більшість чернігівців надають перевагу Блоку Петра Порошенка та Владиславу Атрошенко.

При цьому варто зазначити, що більшість чернігівців досі не визначилися зі своїми політичними вподобаннями. Відповідаючи на питання щодо наявності корупції в Чернігівській міській владі, левова частка опитаних вважають, що такі прояви є. Поряд з тим незначна частина з них не вбачають у діях міських владців корупційної складової.

 

Також більша частина респондентів незадоволені результатами Революції Гідності в Чернігові при тому, що близько чверті з них так і не змогли визначитися з відповіддю. «Так» або «Скоріше так» відповіли лише 13,1% опитаних, натомість «Ні» та «Скоріше ні», - 60,6% опитаних.

 Опитані чернігівці, в своїй більшості, не бачать Олександра Соколова в кріслі міського голови та вважають, що йому не варто балотувати у цьому році. Сумарна кількість відповідей «Точно так» та «Скоріше так» - 25,9%, а «Скоріше ні» та «Точно ні», - 61,7%.

А серед відповідей на питання щодо участі у виборчих перегонах Владислава Атрошенка, зважаючи на нещодавню заяву останнього про можливість балотуватися на посаду міського голови, позитивна динаміка переважає над негативною. При цьому близько чверті респондентам було важко відповісти на поставлене питання. Сукупна кількість «Точно позитивно» та «Скоріше позитивно»- 43%; «Скоріше негативно» та «Точно негативно» - 31,3%. Не визначилися із відповіддю 25,7% опитаних.

Перші три фаворита, за яких, за словами респондентів, вони б віддали свій голос на найближчих виборах міського голови є ВладиславАтрошенко, Олександр Соколов та Валерій Дубіль. Причому, серед тих, хто визначився з кандидатом рейтинг Владислава Атрошенка - 34,4%. Його найближчий опонент Олександр Соколов має 19,5% підтримки серед тих, хто визначився з кандидатом. Народний депутат Валерій Дубіль отримав би 15,9% голосів (серед тих, хто визначився з кандидатом).

Більша частина респондентів не змогли назвати свого мажоритарного представника в міськраді, однак п’ята частина опитаних таки змогла відповісти на це питання.

Левова частка опитаних не визначилася із власними політичними вподобаннями в контексті голосування за партію на наступних виборах до міської ради. Однак Блок Петра Порошенка лідирує у цьому зрізі.

Також найбільша частина з тих, хто визначився з відповіддю, проголосує за представника вподобаної партії в мажоритарному окрузі (в разі збереження мажоритарної складової у виборчій системі).

Опитування проводилося ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» на замовлення ТРО «ЛIГА».
Аудиторія: населення м. Чернігова старше 18 років.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю, місцем (районом у місті) проживання.
Вибіркова сукупність: 627 респондентів.
Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face).
Помилка репрезентативності дослідження: не більше 4%.
Терміни проведення дослідження:травень-червень 2015 р.

Останні новини Чернігівщини

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області

Всеукраїнський моніторинг доступності виборчих дільниць стартував і в Чернігівській області 12:57

По всій території України громадські омбудсмени з захисту виборчих прав громадян ВГО ГМ Опора проводять моніторинг доступності виборчих дільниць.

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти

Проєкт “Разом Ми – Сила або як стати блогером” набрав оберти 12:24

Незважаючи на канікули, відпустки та літню спеку, правозахисна програма для молодих лідерів“Разом Ми – Сила або як стати блогером” уввійшла у дуже активну фазу.

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА

Оплата населенням області житлово-комунальних послуг. ДОВІДКА 12:17

У червні 2020 року жителями Чернігівської області сплачено за житлово-комунальні послуги 237,0 млн.грн. Це становить 123,7% нарахованих за цей період сум (з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності

Притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності 10:52

Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними мешканців Чернігівщини у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства).

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:19

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.