Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 15:04:52

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ВИБОРІВ У 205 ОКРУЗІ

12.06.2015   15:53Агенцiя

Офіційна виборча кампанія розпочалася. Почалося висування перших кандидатів. І вже сьогодні можна окреслити основні тенденції і певним чином прогнозувати результати виборів.


Основні тенденції виборчої кампанії:

 

1. Основними гравцями є Сергій Березенко та Геннадій Корбан.
Якби це не подобалася місцевим політикам, але принципове протистояння президента Порошенко та олігарха Коломойського частково перенесено на Чернігів.

Для Петра Порошенка Березенко – власна людина у парламенті, там, де коаліції часто не вистачає голосів та і пропрезидентська фракція потребує “нової крови”.

Для Ігоря Коломойського Корбан також посилює його позиції та дає можливість розпочати розбудову нового політичного проекту під назвою “УКРОП”.


2. Лінія “варяг – місцевий” стає лише технологічною.

Ряд місцевих кандидатів вирішили головним гаслом обрати боротьбу з так званими “варягами”. Саме вони нагадують чернігівцям про так звані “вибори Ярославського” у 2003 році, коли олігарх обіцяючи багато, фактично “кинув” виборців Чернігова.

Але серед місцевих кандидатів навіть боротьба з “варягами” лише гасло. Основна мета їх участі у виборчій кампанії – або власна “розкрутка”, або очікування фінансування від базових кандидатів.


3. Парламентська кампанія, як початок місцевої.

Вже зараз ряд політичних сил будуть висувати кандидатів, а також брати участь у формуванні виборчих комісій, як підготовчій фазі до місцевих виборів.

І “Самопоміч”, і “Демальянс”, і ряд інших політичних сил будуть висувати власних кандидатів. Дехто вже провів свої партійців до окружної комісії з метою навчання та набуття досвіду. Більшості з цих політичних сил недоцільно підтримувати ні провладного, ні олігархічного кандидата, так як це може значно зменшити їх рейтинги у регіоні.

Деякі політичні та громадські об’єднання вже використовують виборчу кампанію для практичного заробітчанства. Або на самих себе, або на майбутню місцеву кампанію.

Висока ймовірність, що ряд місцевих політиків, які зараз активні у літній парламентській кампанії будуть робити спробу балотуватися на міського голову Чернігова.


4. Кампанія буде однією з самих “брудних” на Чернігівщині

Ще не розпочалися офіційно вибори, і навіть про них не оголосила ЦВК, а майбутні кандидати почали обливати один одного брудом.

Основні кандидати вирішили, що “бруд” – це найефективніша технологія. Заклеювання агітації, розповсюджування “чорного піару” в Інтернеті, навішування ярликів – це все ми вже бачимо.

Вже сьогодні для звичайного виборця намагаються організувати шоу, наприклад “укроп – редиска”, замість конструктивної боротьби кандидатів.
А що ще придумають? Важко навіть себе уявити. Особливо, коли активізуються на повну так звані “технологічні” кандидати.


5. Мілітаризація політичних процесів.

Досвід парламентської виборчої кампанії 2014 року на Дніпропетровщині показує, що напередодні дня виборів і, насамперед, 26 липня можна чекати людей у балаклавах, яким не подобається, як працюють члени комісій.
Їх і привозити не потрібно.

Якщо поглянути на акції деяких місцевих політичних сил, то знайти багатьох бажаючих показати силу буде неважко.

Місцевій міліції доведеться жорстко контролювати ситуацію на більшості виборчих дільницях та ОВК. Бо останнім часом вона або пасивно спостерігає за діями осіб у масках, або потім “просинається”. Фактів, що когось, хоча б адміністративно покарано майже немає, а це породжує безкарність.


6. Одними з головних у цій кампанії будуть юристи

Після офіційної реєстрації кандидатів їх фахові юридичні служби будуть грати провідну роль у кампанії. Брудні технології, образи кандидатів, якщо це не попередити або не почати виповідати на них у судах і стануть нецивілізованою основою виборчого процесу.

Наявність двох базових кандидатів та принциповість їх перемоги припускає те, що той, хто програє, буде обов’язково оскаржувати результати виборів. Особливо, якщо кількість голосів між першим та другим буде невеликою.


Деякі результати виборів 26 липня вже зараз можна спрогнозувати:

– по-перше, локальні політичні сили будуть більше підготовлені до місцевих виборчих перегонів;

– по-друге, від результатів виборів буде залежати хто, Петро Порошенко або Ігор Коломойський, будуть більше впливати на події в обласному центрі;

– по-третє, якщо брудні технології дозволять перемогти, то і на місцевих виборах на них і будуть будувати виборчі кампанії.

І останнє. Чи будуть ці вибори кроком вперед для чернігівської громади – час покаже.

 

 

Юрій Паперний
 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги

Судитимуть медпрацівників, які вимагали кошти за надання медичної допомоги 08:04

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно службових осіб одного з медичних закладів Чернігова, які організували злочинну схему заволодіння коштами онкохворих пацієнтів на користь благодійного фонду.

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону

На газорозподільних мережах Чернігівщини завершуються роботи з підготовки до опалювального сезону 08:02

Спеціалісти «Чернігівгазу» провели комплекс заходів із забезпечення роботи критичної інфраструктури та завершують необхідні поточні роботи з підготовки мереж до опалювального сезону.

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію

За працевлаштування переселенців 60 роботодавців отримають компенсацію 08:00

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 141 внутрішньо переміщеної особи отримають 60 роботодавців області. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 4 жовтня.

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій

Чернігівські швачки шили форму військовим тоді, коли у 2 км від виробництва йшов танковий бій 07:54

Відомий бізнесмен і голова групи компаній «Текстиль-Контакт», яка має, зокрема, виробничі потужності в Чернігові, Олександр Соколовський розповів як працювали чернігівські майстрині під час облоги міста.

5 жовтня - цей день в Україні і світі

5 жовтня - цей день в Україні і світі 07:50

ДЕНЬ 224 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 224 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини