Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 10:41:26

Результати громадського дослідження якості роботи Апеляційного суду

15.05.2015   08:28Агенцiя

Відбулася презентація результатів опитування громадян-відвідувачів Апеляційного суду Чернігівської області щодо доступності, ефективності та неупередженості його роботи.

Участь у презентації взяли керівництво та судді Апеляційного суду Чернігівської області, представники Головного управління юстиції, обласної прокуратури, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники адвокатської та правозахисної спільноти регіону, Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Опитування проводив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в рамках проекту «Створення позитивного іміджу суду через виявлення та усунення типових проблем в діяльності судів», що реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» в 4-х пілотних регіонах України. Загалом з використанням методології карток громадянського звітування було опитано 110 відвідувачів Апеляційного суді Чернігівської області.

«Апеляційний суд Чернігівської області вперше взяв участь в програмі опитування громадян, що має на меті дослідження реальної картини ставлення громадськості до судів, - зазначила під час презентації Наталія Піддубна, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини. - Протягом листопада-грудня 2014 року відвідувачі суду мали змогу оцінити його діяльність за такими параметрами: доступність суду, зручність та комфортність перебування у суді, доступність, повнота та ясність судової інформації, якість роботи працівників апарату суду, дотримання термінів судового розгляду, якість роботи суддів, якість написання та обґрунтування судового рішення, а також надати свої рекомендації щодо покращення зазначених параметрів».

Загалом за 5-ти бальною шкалою роботу суду відвідувачі оцінили досить високо. Зокрема, близько 70% опитуваних оцінили якість роботи цього суду, поставивши оцінку у 4 та 5 балів, а майже три чверті опитаних респондентів сприймають роботу судді на 4 та 5 балів. Понад 80% відсотків визначили своє враження від візиту до суду як таке, що відповідає їхнім очікуванням, або ж є кращим, ніж вони очікували.

В той же час, майже 67% респондентів не змогли оцінити ефективність роботи свого представника (юриста або адвоката) в суді. Щодо оцінки роботи в суді таких новацій, як запровадження СМС-інформування та електронний документообіг, то мешканці оцінили їх на тверді 4,3 бали.

В умовах сьогодення респондентам було запропоновано і питання щодо впливу акцій протесту під будівлями суду на кінцеве рішення суду. На дане питання 33% респондентів відповіли, що дійсно вважають, що акції протесту впливають на винесення справедливого рішення в суді.

«Потреба провести подібне опитування виникла через те, що часто пересічні громадяни формують свою точку зору стосовно суддів та судів заочно, саме тому результати опитування реальних відвідувачів суду є важливим. Однак, в будь-якому випадку, це оцінка саме адміністрування суду та його роботи, тобто респонденти в анкетах не давали свої оцінки безпосередньо щодо рішень суддів», - пояснила Марина Руденко, представник Проекту USAID «Справедливе правосуддя».

Як зазначив Садіг Тагієв, голова Апеляційного суду Чернігівської області, оскільки в цьому суді таке опитування проводилося вперше, представників суду дійсно цікавила незалежна оцінка реального відношення громадян до діяльності суду.
Пан Тагієв повідомив присутнім, що дошки брайля з інформацією для незрячих громадян в Апеляційному суді Чернігівської області були зроблені першими в Україні і тільки після цього їх почали рекомендувати іншим судам.

Голова Апеляційного суду Чернігівської області наголосив, що побажання громадян уже впроваджуються в дію. «Наш апеляційний суд готовий до критичних зауважень та має бажання змінюватись, якщо це зможе підняти рівень довіри до судової влади, - запевняє Садіг Тагієв. - Суд зробить все можливе для впровадження змін для покращення роботи суду з урахуванням зауважень та побажань громадян, навіть без наявного бюджетного фінансування».

Олеся Пирковська, представник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, зазначила, що постійний моніторинг якості надання послуг адвокатами в системі безоплатної правової допомоги, аналіз результатів спостереження за роботою адвокатів в суді, постійне анкетування клієнтів, усне спілкування з ними, проведення круглих столів з залученням представників судів, прокуратури та правоохоронних органів дозволяє знайти шляхи вирішення виникаючих проблем та удосконалювати роботу юристів в сфері безоплатної правової допомоги.
«В судовому провадженні завжди є задоволена і незадоволена сторона і така висока оцінка роботі суду вказує на неупередженості експертного середовища при опитуванні», - підкреслив Юрій Власенко, начальник Головного управління юстиції в Чернігівській області. Для нього «справедливість» синонім «неупередженості» і результати проведеного моніторингу роботи судів дають надію на високу довіру населення до даних інстанцій.
Алла Лепеха, регіональний координатор Уповноваженого ВР з прав людини в Чернігівській області, резюмуючи результати проведеного моніторингу та підводячи підсумки обговорення, зробила акцент на успішності даного проекту, адже завдяки йому в організації роботи судів відбуваються позитивні зрушення, що полегшують громадянам доступ до судової інформації та роблять їх перебування в приміщенні суду більш комфортним. «Якщо після проекту є позитивний результат, то проект є успішним», - констатувала Алла Лепеха.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).